خبرنگاران دولت نجات ملی یمن: تصمیم ما رهایی از سلطه سعودی است

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- وزیر گردشگری دولت نجات ملی روز شنبه در گفت وگو با شبکه المیادین لبنان گفت: تصمیم گرفتیم که از سلطه و قیمومیت سعودی و دخالت خارجی خلاص شویم.

خبرنگاران دولت نجات ملی یمن: تصمیم ما رهایی از سلطه سعودی است

به گزارش المیادین، احمد العُلیی اضافه نمود: ارتش یمن به وظیفه خود برای آزادسازی خاک کشور از دست اشغالگران عمل می کند. ما مخالف این هستیم که یمن حیات خلوت سعودی ها و بیگانگان باشد.

وزیر دولت نجات ملی یمن اضافه نمود: اگر دخالت های سعودی در امور یمن ادامه پیدا کند، احتمالاً جنگ را به عمق عربستان سعودی می کشانیم.

وی گفت: در برابر ما خط قرمزی نیست و استان های جوف و مأرب را بزودی آزاد خواهیم کرد و تحرکات نیروهای ما در چارچوب آزادی کشور از اشغال امارات متحده عربی و عربستان سعودی انجام می گردد.

وزیر گردشگری یمن اضافه نمود: عربستان سعودی بصراحت در امور داخلی کشور ما دخالت می نماید و کوشش هایی انجام شده تا قبایل یمنی را اغوا نمایند و بیشتر قبایل در مقابل این اقداماتی که علیه ما صورت می گیرد، مخالفت کردند.

وی همچنین به عبدربه منصورهادی و دولت او اشاره نمود و گفت: آن ها تنها ابزار دست ائتلاف سعودی برای تسلط یافتن بر یمن هستند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در یک ماه گذشته با انجام عملیاتی با عنوان البنیان المرصوص توانستند بخش های مهمی از جبهه نهم و چند شهر دیگر یمن در استان های مارب و الجوف را از دست نیروهای وابسته به منصور هادی و وابستگان عربستان آزاد نمایند.

بسیاری از فرماندهان محلی و وابستگان سعودی در روزهای گذشته از سقوط مراکز استان های الجوف و مأرب بشدت ابراز نگرانی نموده بودند که منجر به برکناری النخعی از مقام عالی نظامی وی شد.

تحلیلگران نظامی بر این باورند که در صورت سقوط استان های مأرب و الجوف به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن، آنها کنترل مهمترین قسمت هایی که اکنون در اختیار نیروهای منصور هادی است را به دست خواهند گرفت.

استان مأرب منبع اصلی نفت و گاز یمن است و به لحاظ مالی از اهمیت بالایی برخوردار است. از سوی دیگر استان الجوف به دلیل اینکه بیشترین خط مرزی را با عربستان دارد از استان های مهم شمال یمن محسوب می گردد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9090

به "خبرنگاران دولت نجات ملی یمن: تصمیم ما رهایی از سلطه سعودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت نجات ملی یمن: تصمیم ما رهایی از سلطه سعودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید