خبرنگاران الکاظمی: ستاد بحران برای بازنگری توافقنامه با آمریکا تشکیل می دهیم

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق شنبه شب اعلام کرد که دولت وی ستاد بحران برای گفت وگو با آمریکا در خصوص بازنگری توافقنامه راهبردی میان دو کشور، تشکیل می دهد.

خبرنگاران الکاظمی: ستاد بحران برای بازنگری توافقنامه با آمریکا تشکیل می دهیم

به گزارش تارنمای المسله عراق، الکاظمی در بیانیه ای که از سوی دفتر نخست وزیری منتشر شد، گفت: در نشست هیأت دولت تصمیم گرفتیم که یک ستاد بحران برای انجام گفت وگو با طرف آمریکایی تشکیل دهیم.

بر اساس اعلام نخست وزیر عراق، این ستاد با طرف های آمریکایی درباره بازنگری توافق راهبردی میان واشنگتن- بغداد در راستای حفاظت از وحدت و حاکمیت کشور عراق گفت وگو خواهد کرد.

پیش تر نیز الکاظمی در دیدار با متیو تولر سفیر آمریکا تأکید کرده بود که کشورش عرصه ای برای تسویه حساب و حمله به کشورهای دوست و همسایه نخواهد بود.

این بیانیه افزوده است: هیأت دولت همچنین تصمیم گرفت تا کمیته قانونی حقیقت یابی برای بررسی وقایع ماه های اخیر در عراق تشکیل دهد تا افرادی که در کشتار مردم دست داشتند، شناسایی و مجازات شوند.

نخست وزیر عراق همچنین عبدالوهاب الساعدی را با ترفیع درجه به سمت رییس دستگاه ضد تروریسم عراق منصوب کرد.

نخستین نشست دولت جدید عراق روز شنبه به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور برگزار شد.

پنجشنبه گذشته نخست وزیر جدید عراق در آیین رسمی که در کاخ نخست وزیری بغداد برگزار شد، وظایف و مسوولیت دولتی را از سلف خود عادل عبدالمهدی به عهده گرفت.

الکاظمی در این آیین گفت: ما سوگند خورده ایم تا از کشور محافظت کنیم؛ به شهروندان اطمینان دهیم و برای آنها پیام بفرستیم که این دولت برای تأمین نیازهای زندگی مناسب و معقول، کوشش خواهد کرد.

دولت الکاظمی ساعاتی پس از کسب رأی اعتماد مجلس، با استقبال گسترده بین المللی رو به رو شد.

از مجموع 23 وزیر، مجلس عراق در نشست خود به 15 وزیر رأی اعتماد داد، پنج وزیر رد شدند و تکلیف سه وزارتخانه مهم دارایی، نفت و وزارت امور خارجه به زمان دیگر موکول شد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10467

به "خبرنگاران الکاظمی: ستاد بحران برای بازنگری توافقنامه با آمریکا تشکیل می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الکاظمی: ستاد بحران برای بازنگری توافقنامه با آمریکا تشکیل می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید