حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود، ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد

به گزارش کنفرانس هکا، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون برای معرفی عامل حادثه رخ داده برای نفتکش ایرانی زود است، گفت: این اقدام یک حرکت بُزدلانه بود که قطعا پس از روشن شدن جزئیات ماجرا بی پاسخ نخواهد ماند.

حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود، ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به حادثه رخ داده برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ بیان کرد: نفتکش ایرانی بدون اینکه هیچ تخلفی مرتکب شده باشد با رعایت مقررات بین المللی در حال حرکت بوده است اما به فاصله کوتاهی دو انفجار بر اثر اصابت یک شیء خارجی در بدنه کشتی رخ داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در ابتدا با وارد شدن نفت ها به آب آلودگی کمی ایجاد شده است اما از آنجا که کشتی مجهز بوده کادر کشتی با مهارت خوبی که داشتند توانستند وضعیت را کنترل کرده و باکس هایی که آسیب دیده بودند نفت شان تخلیه شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شرح داد: از نظر مقررات بین المللی کشتی که آسیب دیده است دیگر نمی تواند به جهت خود ادامه دهد و باید به مبدأ بازگردد. این کشتی نیز ظرف 8 الی 9 روز آینده به بندر عباس باز خواهد گشت.

قره خانی در ادامه تاکید کرد: مسلما کشتی مورد اصابت قرار گرفته است ولی اکنون نمی توان گفت که از ناحیه کدام کشور این اتفاق رخ داده است بلکه باید کار کارشناسی با حضور کارشناسان نظامی، امنیتی و فنی انجام گردد و سپس مقصر این حادثه معرفی گردد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ گاه اینگونه اقدامات را بی پاسخ نگذاشته است، بیان کرد: ایران همواره پرقدرت و با صلابت و هوشمندانه پاسخ دشمنان خود را داده است و در این باره نیز پس از روشن شدن جزئیات ماجرا پاسخ لازم داده می گردد. این اقدام یک حرکت بُزدلانه بود و حادثه بزرگی از نظر ما به شمار نمی رود.

قره خانی در خاتمه اضافه کرد: از آنجا که اکنون ایران با بزرگواری در راستای بهبود روابط با کشورهای عرب منطقه گام برداشته است، این ماجرا می تواند شیطنتی برای جلوگیری از بهبود روابط منطقه ای باشد. از سوی دیگر قدرت های استکباری به دنبال خودنمایی در منطقه هستند اما باید بدانند که با این اقدام راه به جایی نمی برند.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6486

به "حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود، ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود، ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید