حملات آرامکو؛ عربستان به سازمان ملل نامه نوشت

به گزارش کنفرانس هکا، عربستان سعودی در نامه ای به سازمان ملل مدعی ایرانی بودن تسلیحات مورد استفاده در حمله به آرامکو شد.

حملات آرامکو؛ عربستان به سازمان ملل نامه نوشت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از العربیه، هیأت عربستان سعودی در سازمان ملل در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و دبیر شورای امنیت، موضع خود را در رابطه با حملات انصارالله یمن به پالایشگاه های سعودی گفت.

عربستان در این نامه از سازمان ملل خواست در ادامه تحقیقات در رابطه با این حمله با ریاض همکاری کند.

در این نامه ادعا شده است، تمام تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد که تسلیحات مورد استفاده در این حملات ایرانی بوده است.

عربستان همچنین اعلام کرده است که تمام اقدامات قانونی را برای پاسخ به این حملات اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی و وزارت دفاع عربستان با نشان دادن قطعات باقی مانده از موشک هایی که پالایشگاه های سعودی را هدف قرار دادند، مدعی شد که این تسلیحات ایرانی است.

این اتهامات و ادعاها در شرایطی مطرح می شود که مقامات رسمی کشورمان از همان ابتدا گفته اند که راه چاره بحران یمن، راه چاره نظامی نیست و کسانی که فکر می کردند با قدرت نظامی و خرید تسلیحات از آمریکا می توانند مردم بی دفاع یمن را در چند روز شکست دهند، اکنون می بینند که بعد از چندین سال وضعیت چگونه است؛ چنانچه سیستم های پیشرفته دفاعی قدرت رهگیری موشک ها و پهپادهای یمن را ندارد و برای این که این شرمساری را جبران کنند، به دیگران تهمت می زدند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این زمینه تاکید دارد که راه چاره بحران یمن پایان دادن به این جنایت ها و درگیری ها و انجام گفت وگوهای یمنی-یمنی است. ظریف اعلام کرده است: ایران از ابتدای بحران یمن طرح چهار ماده ای خود برای راه چاره سیاسی یمن را گفت و آنهایی که به قدرت نظامی آنقدر می نازیدند که حاضر نشدند طرح سیاسی را بپذیرند، اکنون باید پاسخ دهند که چرا در شرایط کنونی قرار گرفته ایم. هنوز دیر نیست و هنوز این امکان وجود دارد که با راه چاره صلح آمیز و با مذاکره بحران یمن را پایان دهیم تا این جنایات انسانی پایان پیدا کند.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5754

به "حملات آرامکو؛ عربستان به سازمان ملل نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات آرامکو؛ عربستان به سازمان ملل نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید