حق پخش اینترنتی مسابقات فوتبال ایران واگذار شد

به گزارش کنفرانس هکا، با اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، کارگزار انتشار اینترنتی محتوای تصویری رقابت های لیگ برتر معرفی گردید.

حق پخش اینترنتی مسابقات فوتبال ایران واگذار شد

به گزارش ورزش سه، سایت فدراسیون فوتبال برای رعایت استانداردهای فیفا با انتشار نامه ای خطاب به شرکت ها، سازمان ها و رسانه های فضای مجازی اظهار داشت سازمان لیگ بر اساس اختیارات ناشی از آیین نامه رابطه لیگ و باشگاه ها و در راستای فراهم کردن زمینه درآمدزایی از محل برگزاری مسابقات فوتبال و محتواهای مرتبط با آن اقدام به عقد قرارداد با موسسه دانش بنیان رسانه گستر فراکاو نموده است.

در این بیانیه تاکید شده موسسه فراکاو دارنده حقوق انحصاری عرضه، تولید و انتشار محتوای مسابقات فوتبال و برنامه های جانبی آن (Licenser & right holder) در فضای مجازی معرفی شده،و پخش و بازپخش محتواهای مربوط به رقابت های فوتبال ایران در کلیه بسترهای فضای مجازی و دیجیتال صرفا با مجوز کتبی این موسسه امکان پذیر است.

گفتنی است که این توافق ارتباطی با پخش تلویزیونی رقابت های لیگ برتر ندارد و تنها شامل محتوای اینترنتی فوتبال ایران می گردد و علاقه مندان فوتبال همچنان به سیاق سابق می توانند از شبکه های مختلف تلویزیونی به تماشای رقابت های لیگ برتر بنشینند.

این قرارداد از آنجا مهم است که تاکنون هیچ منافعی از بازنشر تصاویر ویدئویی فوتبال به خود فوتبال باز نمی گشت.

بنابراین بنابر رویه جهانی از این به بعد هر گونه انتشار، پخش و بازپخش محتواهای مربوط به فوتبال(در بستر فضای مجازی و دیجیتال) تنها با اخذ مجوز امکان پذیر است.

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7420

به "حق پخش اینترنتی مسابقات فوتبال ایران واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق پخش اینترنتی مسابقات فوتبال ایران واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید