حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار مدرن نیست، AFC به بازی سپاهان و پرسپولیس ورود نمی کند

به گزارش کنفرانس هکا، رحمانی گفت: حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار به روز و مدرن نیست به همین علت در کشور های توسعه یافته این موضوع رخ نمی دهد.

حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار مدرن نیست، AFC به بازی سپاهان و پرسپولیس ورود نمی کند

به گزارش، شاهین رحمانی عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اتفاقات اتفاق افتاده در بازی پرسپولیس و سپاهان و واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به این اتفاق اظهار کرد: به طور اتفاقی درباره لغو بازی سپاهان و پرسپولیس فیلم ها و عکس هایی دیدم. واکنش به این اتفاق به طور کامل روشن است و فدراسیون فوتبال طبق آیین نامه مسابقات اقدامات لازم درباره این اتفاق را انجام می دهد. من آیین نامه فوتبال ایران را کامل نخوانده ام، اما این آیین نامه را در تلویزیون دیدم و به نظر می رسد آن برداشتی از آیین نامه AFC باشد.

عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اینکه اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان در کشور های دیگر هم اتفاق افتاده است، بیان نمود: به هر حال حاضر نشدن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار به روز و مدرن نیست به همین علت در جا هایی که خوب مدیریت می شوند این اتفاقات رخ نمی دهد. البته این موضوع در بازی های ای اف سی هم اتفاق افتاده است. البته این مسائل در کشور های توسعه یافته رخ نمی دهد بلکه در کشور های کمتر توسعه یافته شاهد چنین موضوعی هستیم.

او ادامه داد: اگر بازی به خاطر اتفاقاتی برگزار نگردد در آن صورت ناظر بازی گزارش لغو این ملاقات را به مسئولان برگزاری ارائه می دهد و آن ها به بخش حقوقی فدراسیون فوتبال ارسال می نمایند. بعد از آنالیز و تحقیق، تصمیم گیری می گردد. اگر طرفین ماجرا از تصمیم کمیته انضباطی رضایت نداشته باشند در آن صورت در کمیته استیناف این پرونده رسیدگی می گردد و بعد از آن هم طرفین ناراضی می توانند به دادگاه عالی ورزش شکایت نمایند.

رحمانی درباره اینکه بازی های لیگ برتر تا 2 ماه آینده به خاتمه می رسد و اگر یکی از باشگاه های سپاهان و پرسپولیس به دادگاه عالی ورزش شکایت کند در آن صورت نتیجه این بازی چه می گردد، اظهار کرد: کمیته انضباطی می تواند با سرعت بیشتری پرونده این بازی را آنالیز کند و مسابقات لیگ برتر هم طبق روال معمول برگزار گردد. برخی از مواقع مسابقات لیگ برتر فوتبال به خاتمه رسیده، اما هنوز پرونده بازی ها در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

او درباره اینکه حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه روی بازی های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی کشورمان تاثیرگذار است، گفت: برخی ها با مطرح کردن این موضوع که لغو بازی سپاهان و پرسپولیس باعث می گردد تا روی تصمیم نهاد های بین المللی تاثیر بگذارد قصد دارند افکار عمومی را منحرف نمایند. اصلا کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در بازی های داخلی کشور ها دخالت نمی نمایند و این نهاد های بین المللی برای اساسنامه و آیین نامه های داخلی کشور ها احترام قائل هستند.

رحمانی درباره محل بازی های برگشت نمایندگان ما در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاعیه رسانه ای خود را داده است و من در این باره صحبت نمی کنم.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8788

به "حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار مدرن نیست، AFC به بازی سپاهان و پرسپولیس ورود نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نیافتن تیم ها در زمین مسابقه یک رفتار مدرن نیست، AFC به بازی سپاهان و پرسپولیس ورود نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید