حسن روشن باز هم جنجال ساخت: برانکو هم مربی نبود، بخشی از پول قرارداد شفر به دلال ها رسید

به گزارش کنفرانس هکا، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت:برانکو روانشانس خوبی بود، ولی مربی خوبی نبود، اما شفر را دلال ها به ایران آوردند و بخشی از پول او هم دست همان دلال ها است.

حسن روشن باز هم جنجال ساخت: برانکو هم مربی نبود، بخشی از پول قرارداد شفر به دلال ها رسید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، حسن روشن در ابتدا به مسئله ای که در زانویش دارد و باید مفصل آن را تعویض کند، اشاره نمود و درباره گزارش مردمی که در این برنامه پخش شد گفت:دیدم جوانی دارد می گوید باید از جوانان استفاده کنیم، دیگری داشت به دلال ها اشاره می کرد. بنابراین مردم از واقعیت خبر دارند. حالا من نمی دانم باید راستش را بگویم یا طوری حرف بزنم که عده ای راضی باشند.نمی شود به جوانانی که اینقدر آگاهی دارند دروغ گفت و مسئولان را راضی کرد. اکنون مردم چه پرسپولیسی چه استقلالی از وضعیت راضی نیستند. ما جلسه ای با وزیر ورزش داشتیم که مدیرعامل پرسپولیس و استقلال بودند. یک عمر است با آقای فتحی رفیقم اما نمی شود چون او دوست من است حقیقت را نگویم. به او اشتباهات را گفتیم، گفتیم یک تیم نمی خواهیم، یک باشگاه می خواهیم که تیم هم داشته باشد.

مهاجم اسبق استقلال درباره مصاحبه شفر علیه ایران گفت:شفر به واسطه دلال های دبی به ایران آمد. اگر خاطرتان باشد تیمی به نام ستارگان جهان دو سه سال پیش به ایران آمد و با هنرمندان برنامه ای داشت که فیگو هم در آن بود. مربیان بازنشسته در اختیار شرکتهای انگلیسی، آمریکایی دلال هستند که برای تبلیغات پول سالانه می گیرند و به جاهای مختلف می روند. شفر در الاهلی نه کنار خط سوت می زد و نه از این حرکتها می کرد، بلکه خیلی سنگین بود و جوانگرایی کرد و تیم نتیجه گرفت اما پیر بود و عذرش را خواستند. آن دلالها شفر را به ایران آوردند.

این بازیکن سابق تیم ملی تاکید نمود:زمان ما اگر پرسپولیس را برده بودیم یا به او باخته بودیم سالی یک بار مدیرعامل را می دیدیم که از ما تشکر کند یا به ما تشر بزند. اینطور نبود که مدیرعامل بازیکن بیاورد. مسئله ای که ما در ایران داریم به 40 سال قبل برمی شود.

روشن ادامه داد: زمانی که الاهلی من را از استقلال خرید چمن باشگاه آنها مصنوعی بود و من اصلا به آن زمین عادت نداشتم. هفته اولی که تمرین کردم مفصلهایم کوبیده شد. از روسای باشگاه خواهش کردم یکی دو هفته استراحت کنم اما گفتند نمی شود. قانونی که داشتند این بود حتما بازیکنی که می آورند همان موقع در تیم ملی بازی کند و اگر به بازیکن خارجی پول می دهند حتما باید در زمین بازی کند.

او ادامه داد:اما اینجا مدیرعامل ما می گوید بازیکن نداریم، دلال را صدا می زند و می خواهد ببیند آوردن کدام بازیکن نفع دارد، البته نفع باشگاه را که در نظر نمی گیرند .من مدت ها است الان اصلا فوتبال نگاه نمی کنم چون باید از فوتبال نگاه کردن لذت ببری نه اینکه اذیت شوی.

روشن با بیان اینکه شفر اصلا مشتری نداشت که به ایران آمد، توضیح داد:این بخش کار به کمیته فنی برمی شود. اگر باشگاه های ما کمیته فنی واقعی نه صوری داشته باشند این مسائل به وجود نمی آید. کمیته ای که با حکم نیاید، بلکه با قرارداد بیاید و حق افراد را بدهد.همانطور که پرسپولیس برای برانکو سکو شد، استقلال هم برای شفر همینطور شد در حالی که هیچکس او را نمی خواست. باید قراردادها را طوری ببندند که ما هم امکان شکایت داشته باشیم. اما همواره قراردادها به نحوی است که همه از ما شکایت می نمایند. دست وزیر هم درد نکند که شهامت داشت و گفت فوتبال ما دست دلال ها است. قرارداد شفر را نمی دانم اما قطعا آن چیزی که در قرارداد او نوشته شده را نگرفته است. اگر پولش را گرفته بود که حرف نمی زد.برانکو هم وقتی آمد پرسپولیس چهاردهم بود و به او فرصت دادند چون او دکتر روانشناس بود و خوب هم کار کرد اما او مربی نبود. برای همین وقتی به عربستان رفت دیگر عاطفه کارساز نبود چون آنها هوادارانی مثل ایران نداشتند، عربها هم به مربی زیاد فرصت نمی دهند.

این کارشناس فوتبال با تایید این مطلب که بخشی از قرارداد شفر به دلالها رسیده است، اذعان کرد:ما تا حرفی می زنیم می روند شکایت می نمایند و شجاعت ندارند صحبت نمایند. به یکی از کسانی که عامل آوردن شفر بود گفتم تو حتی اسم او را نمی توانی بنویسی و همین حرف باعث شد دو سه سال مشغول رفت و آمد به دادگاه باشم. در ایران نمی شود حرف زد البته من می زنم!

این بازیکن اسبق استقلال درباره شکایت شفر و اینکه آیا ایران نمی تواند بعد از حرفهای شفر از او شکایت کند، گفت:متاسفانه قراردادها طوری بسته می شود که فقط به نفع مربیان است. ساشا پسر او چه کاره بود که قرارداد ببندد و 100 هزار دلار بگیرد؟ اما فقط به شفرمی گفتند تو بیا، هرطوری شده فقط بیا. منصوریان هم در همان ابتدا گول کی روش را بابت بدنسازی خورده بود و دیدید تیم او با شفر سوم لیگ و قهرمان حذفی شد و نتیجه گرفت.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6907

به "حسن روشن باز هم جنجال ساخت: برانکو هم مربی نبود، بخشی از پول قرارداد شفر به دلال ها رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن روشن باز هم جنجال ساخت: برانکو هم مربی نبود، بخشی از پول قرارداد شفر به دلال ها رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید