جزئیات کشف لاشه نهنگ در سواحل بریس شهرستان دشتیاری

به گزارش کنفرانس هکا، مسوول اداره شیلات شهرستان دشتیاری درباره جزئیات کشف لاشه نهنگی در ساحل بریس گفت: صبح روز گذشته این موضوع از طریق محلی ها به ما اعلام شد و تحقیقات درباره علت مرگ این موجود بزرگ الجثه ادامه دارد.

جزئیات کشف لاشه نهنگ در سواحل بریس شهرستان دشتیاری

بابک سعیدی در مصاحبه با ایرنا گفت: صبح گذشته ششم تیرماه جاری، صیادان محلی به ما اعلام کردند که لاشه یک نهنگ از طریق امواج به سمت ساحل آورده می شود و ما هم سریعا موضوع را به سازمان محیط زیست و تحقیقات شیلاتی آب های دور اعلام کردیم.

وی افزود: حوالی ساعت 11 صبح بود که خبر رسید لاشه در حوالی بازار قدیم به سمت پاسگاه رودیک به ساحل رسیده و به گِل نشسته است و ما به محل رفتیم که مشخص شد وال (نهنگ) جان ندارد و بر اساس شواهد نیز متوجه شدیم که از مرگش چند روزی می گذرد.

مسوول شیلات شهرستان دشتیاری ادامه داد: کارشناسان محیط زیست نیز کمی پس از حضور ما به محل آمدند و تحقیقات خود را انجام دادند، کار های تحقیقاتی شان نیز تا عصر گذشته ادامه داشت، اما از آنجایی که امواج با لاشه بازی می کردند کمی از کار ها ماند و همچنان نیز لاشه در ساحل است.

وی شرح داد: بررسی ها برای مشخص شدن دلیل فوت ادامه دارد و در نهایت اگر لاشه کاربردی برایشان نداشته باشد نسبت به دفن آن اقدام می کنند.

به گفته سعیدی، دلیل مرگ این موجودات فرق دارد، گاهی خودکشی می کنند، گاهی به دلایل طبیعی فوت می شوند و برخی اوقات نیز به دلیل سوانح طبیعی یا انسانی کشته می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13928

به "جزئیات کشف لاشه نهنگ در سواحل بریس شهرستان دشتیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کشف لاشه نهنگ در سواحل بریس شهرستان دشتیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید