ثبت یک مورد ابتلای داخلی به کرونا در چین پس از چند روز

به گزارش کنفرانس هکا، در حالی که شمار افراد آلوده به ویروس جدید کرونا در آمریکا از چین فراتر رفت و به بیش از 85 هزار نفر رسید با این حال چین پس از چند روزی که مورد جدید ابتلا با منشا داخلی نداشت یک مورد را ثبت کرد.

ثبت یک مورد ابتلای داخلی به کرونا در چین پس از چند روز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، چین روز آدینه در حالی 55 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش کرد که 54 مورد آن افرادی بودند که از خارج به این کشور وارد شدند. این کشور پس از 3 روز که ابتلای جدید با منشا داخلی نداشت در نهایت مورد را روز گذشته ثبت کرد.

با توجه به اینکه در روزهای اخیر منشا بسیاری از ابتلاهای جدید در چین خارجی است، این کشور آماده است که به طور موقت مرزهای خود را ببندد و در میزان پروازهای بین المللی را کاهش شدید اعمال کند.

طبق گزارش روزانه چین، پنج نفر نیز در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کووید 19 در استان هوبئی این کشور جان خود را از دست داده اند. این استان با مرکزیت شهر ووهان از چند ماه پیش و شروع شیوع این ویروس در قرنطینه شدید بسر می برد و در روزهای اخیر بعضی از قوانین سخت گیرانه برداشته شده است.

چین که همه گیری جهانی کووید 19 از آنجا در ماه دسامبر شروع شد، اولویت خود را جلوگیری از ورود این ویروس به خاکش گذاشته است. این کشور تا به امروز 595 مورد ابتلا را که از خارج از این کشور وارد چین شده بودند، ثبت نموده است.

پکن عصر پنجشنبه خاطرنشان کرد که مرزهای خود را به طور موقت می بندد. این تصمیم از بامداد شنبه به وقت محلی اجرایی خواهد شد. از سوی دیگر در تعداد پروازهای بین المللی به این کشور نیز محدودیت های اعمال می گردد به طوری که طبق این تصمیم ورود گردشگران و خارجی هایی که در چین زندگی می نمایند اما هم اکنون در خارج از این کشور به سر می برند نیز ممنوع می گردد. به نظر می رسد سفر کاری هنوز مشمول ممنوعیت نیست.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9498

به "ثبت یک مورد ابتلای داخلی به کرونا در چین پس از چند روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت یک مورد ابتلای داخلی به کرونا در چین پس از چند روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید