تنها 5 تیم لیگ رجحان حق ثبت قرارداد دارند، تپه بدهی باشگاه ها به کوه تبدیل شده است

به گزارش کنفرانس هکا، جمشید نورشرق گفت: تاکنون تنها 5 تیم لیگ فزونی مجوز ثبت قرارداد بازیکنان شان را دریافت نموده اند.

تنها 5 تیم لیگ رجحان حق ثبت قرارداد دارند، تپه بدهی باشگاه ها به کوه تبدیل شده است

جمشید نورشرق، رئیس کمیته مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال در تبادل نظر با ، درباره آخرین روند تسویه حساب تیم های بدهکار لیگ برتر با طلبکاران شان بیان نمود: در صورتی که تیم ها بدهی قطعی در کمیته مشخص وضعیت بازیکنان فدراسیون داشته باشند، ثبت قرارداد جدید برای تیم های لیگ فزونی و سایر لیگ ها مستلزم دریافت گواهی تسویه حساب، پرداخت کامل بدهی ها و کسب رضایت از بازیکنان است. تیم های بسیار محدودی فاقد سابقه بدهی در این کمیته هستند و از بین تیم هایی که دارای احکام قطعی محرومیت هستند، بعضی تیم ها با ارائه مصالحه نامه و رضایت نامه طلبکاران پرونده شان مختومه شده و ما هم به آن ها تسویه حساب داده ایم.

11 تیم بدهکار لیگ فزونی نمی توانند قرارداد های جدیدشان را ثبت نمایند

او ادامه داد: با این وجود همچنان تیم های زیادی هستند که کوچک ترین اقدامی برای اخذ رضایت طلبکاران شان انجام نداده اند و پرونده آن ها باز است. با توجه به فرصت محدودی هم که تا آغاز لیگ باقی مانده اطلاعی از اینکه چگونه می خواهند پرونده هایشان را ببندند، نداریم. نزدیک به 11 تیم لیگ فزونی دارای رای قطعی محکومیت هستند. هر تیمی نتواند بدهی اش را تسویه کند، قرارداد های جدیدش ثبت نمی گردد و در این وضعیت برای بازیکن یا مربی جدید آن تیم هم کارت بازی صادر نخواهد شد.

پرسپولیس، گل گهر سیرجان، شاهین شهرداری بوشهر، ذوب آهن و سپاهان گواهی تسویه حساب گرفته اند

نورشرق درباره نام تیم هایی که در کمیته مشخص وضعیت پرونده باز دارند، گفت: از بین 16 تیم لیگ فزونی تنها پرسپولیس، گل گهر سیرجان، شاهین شهرداری بوشهر، ذوب آهن و سپاهان بدهی ندارند و از ما گواهی تسویه حساب گرفته اند. این تیم ها یا بدهی نداشتند یا اینکه بدهی شان را تسویه نموده اند.

رئیس کمیته مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال درباره آخرین مهلت باشگاه های بدهکار برای دریافت مجوز ثبت قرارداد های جدیدشان گفت: ما زمانی برای تسویه مشخص نمی کنیم، اما ثبت قرارداد در سازمان لیگ، نیازمند دریافت گواهی تسویه حساب از کمیته مشخص وضعیت است. باشگاه ها تا زمانی که برای اتمام جابجایی مشخص شده و تا انتها زمان ثبت قرارداد ها می توانند به ما مراجعه نموده و با پرداخت دیون، گواهی تسویه حساب بگیرند.

تیم های بدهکار نسبت به نغییر شرایط شان در آخرین مهلت امیدوار نباشند

او درباره اینکه آیا در صورت تسویه نشدن بدهی باشگاه های بدهکار محتمل است با فشار های جانبی، مجوز ثبت قرارداد بازیکنان و مربیان جدید آن ها صادر گردد یا خیر، گفت: شاید بیش از یک ماه و نیم باشد که به باشگاه ها اعلام و از آن ها درخواست کردیم برای مشخص وضعیت اقتصادی شان به فدراسیون فوتبال مراجعه نمایند. اگر یک تیم عامدانه این روند را رها نموده و امیدوار است در روز انتهای تغییری برایش حاصل گردد، باید بگویم متاسفانه هیچ یاریی از ما برای آن تیم بر نمی آید و قطعا گواهی ثبت قرارداد از سوی کمیته مشخص وضعیت برای آن تیم صادر نمی گردد.

صدور کارت بازی حتی برای اعضای کادرفنی تیم ها هم نیازمند تسویه حساب است

نورشرق درباره اینکه آیا در صورت تسویه نشدن بدهی ها، کارت بازی برای اعضای کادرفنی جدید تیم ها هم صادر نمی گردد، شرح داد: در دوره جدید کمیته مشخص وضعیت، صدور کارت بازی برای بازیکن و مربی به تسویه بدهی ها منوط شده است و کوشش می کنیم با یاری خود باشگاه ها، یک بار برای همواره وضعیت اقتصادی آن ها شفاف و نسبت به آن مشخص تکلیف گردد. سال ها است این بدهی ها مانند ارثی نامطلوب از فصلی به فصل دیگر منتقل شده و تپه بدهی باشگاه ها به کوه تبدیل شده است. بازهم تاکید می کنم صدور کارت بازی حتی برای اعضای کادرفنی نیازمند تسویه حساب تیم ها است.

در هیئت فوتبال تنها هویت فردی بازیکنان و مربیان احراز می گردد

او درباره حضور بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم ها در هیئت فوتبال برای ثبت برگه احراز هویت فردی شان بیان نمود: هیئت فوتبال تنها احراز هویت فردی بازیکنان و تطبیق مشخصات فردی آن ها در برگه قرارداد ها با کارت ملی و شناسنامه شان است. قصد ما تسریع امور باشگاه ها است و نمی خواهیم وقتی تیم ها گواهی تسویه حساب می گیرند، بازیکنان و مربیان آن ها را برای طی شدن مراحل احراز هویت شان به هیئت فوتبال بفرستیم. این اقدام بدون هیچ گونه مسئله ای حتی برای تیم های بدهکار انجام می گردد، اما برای ثبت قرارداد ها و صدور کارت بازی تنها باید گواهی تسویه حساب تمام بدهی های باشگاه ارائه گردد.

باشگاه ها برای جذب بازیکن خارجی نباید بدهی داشته باشند و باید برای پرداخت حقوق آن ها هم تضمین بدهند

نورشرق درباره تشکیل کارگروه ویژه بازیکنان خارجی در فدراسیون فوتبال گفت: یکی از اقدام های بسیار مهم و تاثیرگذاری که با همکاری کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال انجام شد، تشکیل همین کارگروه برای مشخص راه چاره های جذب بازیکنان خارجی است. در این کارگروه هم فیلتر هایی را در نظر گرفته ایم. تنها باشگاهی می تواند بازیکن خارجی جذب کند که هیچگونه بدهی ای در کمیته مشخص وضعیت نداشته باشد. ضمن اینکه باید مستندات و تضمین هایی ارائه بدهد که طبق آن به میزان رقم قرارداد پیشنهادی اش یا رقم قرارداد منعقد شده با آن بازیکن خارجی، از عهده پرداخت این مبلغ برمی آید. با این تصمیم می خواهیم از تکرار مشکلاتی که باشگاه ها در سال های اخیر با آن درگیر بوده اند، پیشگیری کنیم.

باشگاه ها به جای افزایش بدهی هایشان به وسیله جذب بازیکن های خارجی سراغ بازیکنان داخلی با کیفیت بروند

او اضافه کرد: اگر این 2 شرط و همچنین بهره آن بازیکن از استاندارد های کلی و لازم برای بازی در لیگ برتر احراز گردد، باشگاه می تواند با آن بازیکن قرارداد ببندد. البته منظور ما از شرایط فنی این نیست که وضعیت بازیکن از این لحاظ باید مورد تائید کارگروه قرار بگیرد بلکه او باید تعداد معینی بازی ملی، بازی در سطح اول کشور خودش یا ... داشته باشد. در واقع با این اقدام نمی خواهیم بازیکنان سطح پایین خارجی و نفراتی که نمونه های بسیار بهتری از آن ها در فوتبال ایران با ارقام بسیار پایین تر وجود دارد، از سوی تیم های کشورمان جذب شوند. توصیه می کنیم وقتی در فوتبال ایران بازیکنان داخلی و باکیفیتی حضور دارند که باشگاه ها می توانند با پرداخت ارقام پایین تر آن ها را جذب نمایند.

رسیدگی به پرونده افرادی که به AFC مراجعه می نمایند از عهده کمیته مشخص وضعیت خارج است

رئیس کمیته مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال درباره مراجعه بعضی از طلبکاران به AFC برای دریافت مطالباتشان گفت: طلبکارانی که به AFC مراجعه می نمایند رسیدگی به پرونده شان از عهده کمیته مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال ایران خارج است و اگر آن ها رای قطعی بگیرند ما هم مجبور به تبعیت از این احکام هستیم.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4783

به "تنها 5 تیم لیگ رجحان حق ثبت قرارداد دارند، تپه بدهی باشگاه ها به کوه تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها 5 تیم لیگ رجحان حق ثبت قرارداد دارند، تپه بدهی باشگاه ها به کوه تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید