تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است

به گزارش کنفرانس هکا، یک وکیل دادگستری تنها راه برای پیروزیت در مقابله با ویروس کرونا را مشارکت دولت و مردم در این مبارزه دانست و گفت: تنها در این صورت است که در مبارزه و از بین بردن آثار و تبعات این ویروس پیروز خواهیم شد.

تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است

حسین محمدنبی در گفت وگو با خبرنگاران، در رابطه با موضوع همبستگی ملی و مشارکت اجتماعی مردم در شرایط فعلی برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: هیچ راهی برای پیروز شدن نیست مگر اینکه دولت و مردم در این مبارزه مشارکت داشته باشند، چون در این صورت است که در مبارزه و از بین بردن آثار و تبعات این ویروس پیروز خواهیم شد.

وی با بیان اینکه توجه مردم به مطالبی که از ناحیه وزارت بهداشت گفته می گردد کم است، گفت: در حال حاضر شرایط طوری نیست که مردم راه افتاده و به شهرهای مختلف مانند شمال سفر بروند چون ممکن است همراه خود این بیماری را برده و یا با خود برگردانند و چون موضوع حساس است سفرهای بلاجهت باید حذف گردد.

این وکیل دادگستری گفت: به طور مثال بعضی مجبورند برای پرونده هایی که در جاهای دیگر دارند سفر نمایند که این مساله برای طرفین پرونده و وکلا مشکل ایجاد می نماید، بنابراین دادگاه ها هم باید توجه داشته باشند و جلسات رسیدگی را تمدید نمایند که البته بخشنامه ای برای آنها صادر شده است.

محمدنبی با بیان اینکه از منظر حقوقی دو موضوع مشارکت و همبستگی را داریم که ارتباط بین دو پدیده و واقعیت مالی نیز می باشد توضیح داد: این موضوعی است که در جهت مشارکت مردمی و دولت مطرح بوده و همراه هم بودن به عنوان همبستگی از آن استنباط می گردد.

وی در رابطه باشیوع ویروس کرونا و خاصیت قابل انتقال بودن سریع آن بیان کرد: شاهد هستیم که این ویروس به سرعت از مرزهای کشور چین عبور نموده و کشورهای مختلف جهان را آلوده نموده است. اگر به گذشته برگردیم می بینیم که ویروس های مختلف کشورهای مختلفی را درگیر نموده اند و مسائل دیگری مانند جنگ، اقدامات خرابکارانه و همچنین اقداماتی که باعث از بین رفتن نسل بشر می گردد نیز مطرح بوده و در واقع یک حمله علیه مردم بی دفاع است.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه هنوز واکسنی هم برای این بیماری به جهت جدید بودن آن عرضه نشده است، گفت: این ویروس اصلا مرز نمی شناسد، بنابراین دو موضوع در این رابطه مطرح است که باید به آن توجه کنیم. مساله اول مشارکت داخلی است و مساله بعدی همبستگی مردم مملکت است که همراه باشند و در حال حاضر هم شاهد هستیم که کلیه کادر پزشکی و پرستاران در استان های مختلف واقعا زحمت می کشند و با تمام مشغله هایی که دارند با طیب خاطر در بیمارستان ها به مردم خدمت می دهند.

وی اضافه کرد: حتی در خیلی از موارد هم شاهدیم که با توجه به بعضی تهدیدهایی که برای آنها وجود دارد، ولی با از جان گذشتگی در حال خدمت رسانی هستند و آنچه در مراکز پزشکی ما می گذرد مثال زدنی شده است.

این وکیل دادگستری با اشاره به بعضی یاری های مردم به یکدیگر در این شرایط گفت: در حالی که شاهد هستیم مردم در بعضی جاها وسایل بهداشتی مانند ماسک و دستکش رایگان توزیع می نمایند، اما از سوی دیگر بعضی افراد سودجو با احتکار به دنبال طلب منفعت هستند که اینها قطعا نه در این جهان و البته اگر به معاد اعتقاد داشته باشند، در آن جهان نیز جایی ندارند.

محمدنبی با اشاره به اقدامات بعضی افراد سودجو بیان نمود: قطعا این اقدامات به قصد ضربه زدن به مردم است چون در شرایطی که مردم حتی ماسک برای استفاده پیدا نمی نمایند، این افراد وسایل بهداشتی را احتکار می نمایند.

وی گفت: با توجه به نظراتی که رئیس محترم قوه قضائیه به دادستان های سراسر کشور اعلام کردند، امیدواریم که دستگاه قضایی برخورد دقیق و منظمی برای مبارزه با این مجموعه انجام دهد.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه باید در زمینه جذب حمایت و همکاری خارجی هم اقداماتی انجام گردد، یادآور شد: البته از سوی یکی دو کشور یاری هایی اجرا شده است، اما با توجه به اینکه این بیماری مرز نمی شناس، اگر ما همکاری بین المللی با جهان در این زمینه نداشته باشیم، قاعدتا پیروز نمی شویم.

محمدنبی تاکید نمود: ما موظف هستیم که یاری های فنی و پزشکی را از کشورهای مختلف و حتی چینی ها که چند ماه است با این بیماری درگیر هستند دریافت کنیم، چون آنها تجربیاتی دارند که قابل استفاده است.

وی در عین حال گفت: این مساله همکاری و یاری پزشکی جهانی را می طلبد و ما نمی توانیم منتظر باشیم و خودمان مثلا موارد لازم مثل ماسک و دستکش را تهیه کنیم چون این کار زمان می برد. همچنین هرچند که کشورهای بسیاری درگیر این مساله هستند، اما تولیدات بعضی از کشورها آنقدر بالاست که در این زمینه می توانند یاری نمایند.

این حقوقدان با بیان اینکه باید از سازمان بهداشت جهانی یاری بگیریم و دولت هم در این زمینه یاری بیشتری کند، تاکید نمود: چون در حال حاضر احتیاج است و موضوع با اینکه فقط مردم دست و صورتشان را با آب و صابون بشویند حل نمی گردد. ما مجبوریم هم یاری های فنی جهان را داشته باشیم، هم از تجربیات آنها بهره مند شویم و هم اینکه سازوکاری داشته باشیم که این اقلام فعلا وارد کشور گردد.

محمدنبی در انتها گفت: به هر حال این مساله هزینه هایی دارد که باید پرداخت گردد و امیدوارم در این راه پیروز شویم.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9556

به "تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها راه موفقیت در مقابله با کرونا مشارکت دولت و مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید