تلاش مطهری و امیرآبادی برای استیضاح وزرای کشور و نفت ، سرنوشت حجتی چه می شود؟

به گزارش کنفرانس هکا، حوادث و اعتراضات بعد از سهمیه بندی بنزین و اختلاف نظرها در این زمینه به صحنه جدال نمایندگان مجلس و کابینه دولت تبدیل شده است.

تلاش مطهری و امیرآبادی برای استیضاح وزرای کشور و نفت ، سرنوشت حجتی چه می شود؟

به گزارش خبرنگاران، امروز در حالی که در نشست صبح مجلس، خبر استیضاح و سپس استعفای وزیر کشاورزی منتشر شد در نوبت عصر هم خبر استیضاح وزیر کشور از سوی نمایندگان فراکسیون امید و استیضاح وزیر نفت از سوی پایداری ها اعلام شد.

خبرگزاری ایلنا از تلاش علی مطهری و امیرآبادی فراهانی برای استیضاح وزرای کشور و نفت خبر داد و نوشت: در حالی که امروز استیضاح وزیر کشور توسط جمعی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس به علت آنچه عدم مدیریت درست حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین خوانده شده، کلید خورده است علی مطهری نیز در نوبت عصر صحن علنی در حال جمع آوری امضا برای استیضاح رحمانی فضلی بوده است.

این در حالی است که محمود حجتی دیگر وزیر کابینه روحانی قرار است روز سه شنبه استیضاح شود، گرچه طبق اعلام سخنگوی هیات رئیسه مجلس حجتی پیش از حضور در جلسه روز سه شنبه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرده است، درخواستی که هنوز مورد موافقت روحانی قرار نگرفته است.

از آن سوی مجلس نیز امیرآبادی فراهانی تلاش می کند تا امضاهای نامه استیضاح وزیر نفت را بیشتر کند.

ایسنا نیز در این باره نوشت: احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جلسه علنی عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: طرح استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت با 50 امضاء به هیات رئیسه ارائه شد.

به گفته او این استیضاح دارای محورهایی همچون علت حذف کارت سوخت و راه اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه اطلاعات غلط در مورد افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت خوان در دفتر وزارت نفت، کارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترکی گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری ها و عدم توجه به توسعه پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و فرآورده های نفتی است.

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7380

به "تلاش مطهری و امیرآبادی برای استیضاح وزرای کشور و نفت ، سرنوشت حجتی چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش مطهری و امیرآبادی برای استیضاح وزرای کشور و نفت ، سرنوشت حجتی چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید