تعهد کرملین برای واکنش به تحریم های تازه آمریکا علیه شهروندان روس

به گزارش کنفرانس هکا، کرملین امروز، آدینه اظهار کرد، به دور تازه تحریم های آمریکا علیه شهروندان روسیه واکنش نشان خواهد داد و اقدام متقابل آن همسو با منافع ملی روسیه خواهد بود.

تعهد کرملین برای واکنش به تحریم های تازه آمریکا علیه شهروندان روس

به گزارش خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا به تازگی اعلام نموده است که یک گروه چچنی و پنج فرد، شامل دست کم سه شهروند روسیه را به اتهام سوء استفاده از حقوق بشر و کشتار و شکنجه غیرقانونی دگرباش ها تحت تحریم قرار داده است.

کاخ کرملین در واکنش به این اقدام آمریکا، امروز اعلام نموده است که طبق منافع ملی روسیه نسبت به این تحریم ها واکنش متقابل نشان خواهد داد.

سفارت روسیه در واشنگتن نیز در بیانیه ای اظهار کرد، تحریم های آمریکا که تحت قانون ماگنیتسکی اعمال شده اند، با قوانین بین المللی در تضاد هستند و روسیه با اقداماتی متقابل به این تحریم ها پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به موجب قانون ماگنیتسکی که در سال 2012 وضع شده، دارایی های مقاماتی که در مرگ ماگنیتسکی 37 ساله در زندان روسیه در سال 2009 دست داشته اند، مسدود شده و ممنوعیت های ویزا علیه آنان اعمال می گردد.

النا آناتولیونا و گنادی ویاچسلاوویچ کارلوف، دو عضو کمیته تحقیقات دولت روسیه از جمله افرادی هستند که در این دور از تحریم ها، تحت تحریم آمریکا قرار گرفته اند. آمریکا می گوید، این دو فرد در کوشش برای پنهان کردن مسئولیت قانونی بازداشت، سوءاستفاده و مرگ ماگنیتسکی دست داشته اند.

ابوزاید ویسمورادوف، فرمانده تیم ویژه واکنش سریع ترک در چچن نیز به دست داشتن در کشتار غیرقانونی، شکنجه و دیگر موارد نقض ناپسند حقوق بشر که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده اند، عیله آنان که قصد افشا کردن فعالیت های غیرقانونی مقامات دولت روسیه را داشته اند، متهم است.

وزارت خزانه داری آمریکا اظهار کرد، ویسمورادوف مسئول عملیاتی بوده که طی آن افرادی به دلیل دگرباش بودن به طور غیرقانونی بازداشت و شکنجه شده اند.

این وزارتخانه همچنین سرگئی لئونیدویچ کوسیف را به عنوان رهبر یک تبعیدگاه در جمهوری کارلیا برای کشتار و شکنجه غیرقانونی مسئول می داند. نفر پنجم این فهرست نیز که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته، روسلان گرمیف است که متهم به فعالیت در راستای منافع رمضان قدیروف، رهبر جمهوری چچن در رابطه با کشتار و شکنجه غیرقانونی است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است، بازرسان تحقیقاتی روسیه دو بار کوشش نموده اند که گرمیف را به عنوان ترتیب دهنده احتمالی قتل نمتسوف در سال 2015 متهم نمایند اما سرپرست کمیته تحقیقات مانع آنان شده است.

نمتسوف یکی از علنی ترین منتقدان ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه بود که در سال 2015 در نزدیکی کرملین به ضرب گلوله کشته شد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3282

به "تعهد کرملین برای واکنش به تحریم های تازه آمریکا علیه شهروندان روس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد کرملین برای واکنش به تحریم های تازه آمریکا علیه شهروندان روس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید