تعداد شرکت های دانش بنیان به 7هزار و 312 رسید

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق با اتکا به توان داخلی و اعتماد به دارایی های دانشی و تخصصی به شناسایی چالش و مسائل در کشور می پردازند و برای برطرف آن ها خدمات ارائه می دهند یا محصولات ایران ساخت طراحی و فراوری می نمایند.

تعداد شرکت های دانش بنیان به 7هزار و 312 رسید

فراوری؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین عنوانی بود که در ابتدای قرن نو بارقه امید را در اکوسیستم فناوری کشور ایجاد کرد، این نام گذاری اهمیت استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان را بیشتر نموده است.

بهره گیری از توان و کارایی شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف به توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری در کشور می انجامد، این شرکت ها می توانند چالش های صنایع مختلف را شناسایی و به برطرف آن ها بپردازند. در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان به 7312 رسیده است که در استان اصفهان 676 شرکت دانش بنیان فعال هستند.

به تازگی 10 طرح دانش بنیان در حوزه های مختلف مدیریت شهری در اصفهان به تصویب رسیده که با تأمین اعتبار و پیش بینی تمهیدات لازم به زودی اجرا می گردد.

شرکت های دانش بنیان اهدافی از قبیل ایجاد زمینه برای به کارگیری هر چه بیشتر توانمندی های دانشگاه ها واحدهای پژوهشی در جامعه و ترغیب متخصصین، نوآوران، مخترعان، اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی برای فعالیت های بیشتر در برطرف نیازهای جامعه برای ترویج فرهنگ تجاری سازی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را دنبال می نمایند.

تشویق بنگاه های مالی و دستگاه های اجرایی به بهره گیری از یافته های پژوهشی و فناوری های شکل یافته در مراکز پژوهشی، ارتقای فرهنگ عمومی کارآفرینی و جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار از دیگر اهداف شرکت های دانش بنیان است.

برای اجرا سازی این طرح ها 50 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. کنترل غبار، تصفیه خانه و تجهیزات تفریحی و خدماتی از جمله فراوریات دانش بنیان شرکت های مورد قرارداد برای مدیریت شهری در اصفهان هستند، با چنین طرح هایی از امکانات به روز استفاده شده و فرصت هایی برای کاهش هزینه و افزایش بهره وری ایجاد می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1401 بروزرسانی: 25 شهریور 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13967

به "تعداد شرکت های دانش بنیان به 7هزار و 312 رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد شرکت های دانش بنیان به 7هزار و 312 رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید