تعامل با شهرداری ماهدشت برای برطرف موانع و سامان دهی تپه باستانی مردآباد

به گزارش کنفرانس هکا، سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان البرز از تعامل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با شهرداری ماهدشت کرج در مورد سامان دهی و برطرف مسائل تپه باستانی مردآباد اطلاع داد.

تعامل با شهرداری ماهدشت برای برطرف موانع و سامان دهی تپه باستانی مردآباد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، در جلسه ای که روز سه شنبه 13 اسفند 98 در شهرداری ماهدشت با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، شهردار ماهدشت و جمعی از معاونین و نایب رئیس شورای شهر ماهدشت برگزار گردید، موضوعات مهمی از جمله ساماندهی تپه باستانی مردآباد مورد آنالیز نهاده شد.

علیرضا دهقان مهرجردی، سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان البرز در این خصوص گفت: با توجه به ابلاغیه نقشه محدوده عرصه حریم و ضوابط حفاظتی تپه باستانی مردآباد ماهدشت از سوی وزیر محترم به استاندار و پیگیری این معاونت برای ساماندهی هرچه زودتر این تپه باستانی بر آن شدیم تا با فوریت جلسه ای برای این مهم برگزار کنیم که با حمایت شهردار ماهدشت و مصوبات در مورد جابجایی سرانه های خدماتی و فضای سبز اطراف این تپه، مقرر گشت بعد از آنالیز های لازم شهرداری طرحی را برای کمیسیون ماده 5 برای تغییر کاربری اراضی اطراف آن به استانداری البرز ارائه دهد.

مهرجردی اضافه نمود: این تپه در جنوب شهرستان کرج و در شهر ماهدشت نهاده شده که متعلق به دوره های پیش از تاریخ در هزاره های سوم تا پنجم پیش از میلاد است که در سال 1377 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. امید می رود پس از طرح این موضوع در کمیسیون مذکور و حمایت دستگاه های اجرایی در آینده نزدیک شاهد ساماندهی و رونق گردشگری در این محوطه باستانی باشیم.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9006

به "تعامل با شهرداری ماهدشت برای برطرف موانع و سامان دهی تپه باستانی مردآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل با شهرداری ماهدشت برای برطرف موانع و سامان دهی تپه باستانی مردآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید