تظاهرات در چک با درخواست استعفای نخست وزیر میلیاردر

به گزارش کنفرانس هکا، هزاران تن از مردم جمهوری چک برای دومین هفته علیه نخست وزیر کشورشان دست به اعتراض زده و خواستار استعفای وی شدند.

تظاهرات در چک با درخواست استعفای نخست وزیر میلیاردر

از وبلاگ آریا دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این راهپیمایی اعتراضی پس از آن برگزار شد که دادستان ها پرونده مربوط به کلاهبرداری در پرداخت سوبسید را مجددا باز کرده و بروکسل نیز اعلام کرد که یک تضاد منافع بین تجارت آندره بابیس، نخست وزیر جمهوری چک و نقش سیاسی وی وجود دارد.

گروه مدنی میلیون لحظه برای دموکراسی با برگزاری یک سری راهپیمایی ها در سال جاری میلادی به دنبال اعمال فشار بر نخست وزیر میلیاردر جمهوری چک بود؛ گرچه حزب ANO بابیس همچنان در نظرسنجی ها پیشرو است. به طوری که در نظرسنجی های سیاسی، میزان حمایت از این حزب 30 درصد است.

میکولاس مینار، رهبر گروه مدنی میلیون لحظه برای دموکراسی در جمع معترضان که فریاد استعفا سر می دادند، گفت: ما اینجاییم چون نمی خواهیم از هم گسستگی مداوم فرهنگ سیاسی خود را در کشور تحمل کنیم؛ چون این رفتارها، برخلاف منافع و در مجموع دروغ هستند.

این گروه خواسته که کمپانی بابیس به نام Agrofert از سوبسیدهای اتحادیه اروپا و قراردادهای عمومی حذف شود و خواستار استعفای وی به عنوان نخست وزیر جمهوری چک شده است.

راهپیمایی یک ساعته روز سه شنبه از پراگ، پایتخت جمهوری چک به سمت دفتر دولت این کشور شاهد حضور کمتر معترضان نسبت به اعتراضات قبل تر بود که در آن ده ها هزار تن حضور داشتند. پلیس تخمین زد که در راهپیمایی سه شنبه 15 هزار تن حضور داشتند.

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7845

به "تظاهرات در چک با درخواست استعفای نخست وزیر میلیاردر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در چک با درخواست استعفای نخست وزیر میلیاردر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید