تظاهرات اعتراضی جلیقه زردها در سی امین هفته متوالی

به گزارش کنفرانس هکا، همزمان با سی امین هفته متوالی تظاهرات اعتراض آمیز جلیقه زردها علیه سیاست های مالی رئیس جمهوری فرانسه، بیش از دو هزار نفر به خیابان های مونپلیه آمدند.

تظاهرات اعتراضی جلیقه زردها در سی امین هفته متوالی

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی ون مینوت، تجمع های معترضان به سیاست های مالی دولت در فرانسه موسوم به جلیقه زردها در شهر مونپلیه شروع شد.

بر اساس برآورها، بیش از دو هزار نفر در این تظاهرات که فراخوان آن روز گذشته (آدینه) در شبکه های اجتماعی اعلام شده بود، حضور دارند.

پیش بینی می گردد در ساعات آینده، تظاهرات جلیقه زردها در سایر شهرهای فرانسه از جمله پاریس نیز شروع گردد.

بر اساس گزارش ها، مسیرهای منتهی به حرکت جلیقه زردها، مملو از پلیس هایی است که کوشش می نمایند این حرکت اعتراض آمیز به درگیری منجر نگردد.

در بیست و نهمین شنبه متوالی تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه که هفته گذشته برگزار گردید، دهها تن از معترضان در پاریس بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، تجمع های شنبه گذشته جلیقه زردها منجر به دستگیری 64 نفر از آنان و نیز ضرب و شتم یک خبرنگار شد.

به گفته وزیر کشور فرانسه، در تجمع ها و تظاهرات بیست و هشتمین شنبه اعتراضی جلیقه زردها، در مجموع 12 هزار و 500 نفر از جمله 2 هزار و 100 نفر در پاریس و یکهزار و 200 نفر در شهر اَمیان مشارکت داشتند که نسبت به میزان مشارکت در هفته ماقبل آن (15 هزار و 500 نفر) باز هم کاهش داشت.

اعتراض های موسوم به جنبش جلیقه زردها در فرانسه که از 17 نوامبر سال 2018 میلادی شروع شده روز گذشته (شنبه) به بیست و هفتمین هفته متوالی خود رسید.

اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه که از لباس زرد افراد در کنار جاده ها گرفته شده است، زمانی شروع شد که دولت امانوئل مکرون 29 هفته پیش پیشنهاد افزایش مالیات سوخت را ارائه کرد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3582

به "تظاهرات اعتراضی جلیقه زردها در سی امین هفته متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات اعتراضی جلیقه زردها در سی امین هفته متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید