ترکیه بار دیگر راس العین در شمال سوریه را هدف گرفت

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا نوشت: دیده بان حقوق بشر سوریه نهاد وابسته به مخالفان سوری گفت، نیروهای ترکیه به رغم توافقنامه توقف عملیات نظامی (آتش بس) در شمال سوریه مجددا راس العین در شمال شرق سوریه را هدف گرفتند.

ترکیه بار دیگر راس العین در شمال سوریه را هدف گرفت

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه شب گذشته گفت، حمله راکتی نیروهای ترکیه و مخالفان سوری هم پیمانش علیه شهر راس العین (سری کانییه) در نوار مرزی را رصد نموده است. این به رغم توافق آمریکا و ترکیه درباره توقف درگیری و عملیات نظامی در کل منطقه شرق فرات بود.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، درگیری ها بین نیروهای ترکیه و نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در راس العین اتفاق افتاده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام نموده بود، بعد از اینکه جنگنده های ترکیه روستاهای منطقه را قبل از توافق آتش بس بین آمریکا و ترکیه بمباران کردند، آرامش شکننده و نسبی بر محورهای خطوط تماس در اطراف شهرک عین عیسی در شمال شهر رقه برقرار شده است.

در این راستا نیروهای دموکراتیک سوریه پنج شنبه آغاز اجرای آتش بس بین ترکیه و آمریکا در شمال شرق سوریه را گفتند.

نیروهای قسد گفتند، این آتش بس از ساعت 10 شب به وقت محلی آغاز شد. این گروه متعهد به رعایت آتش بس شده و امیدوار بود دولت ترکیه نیز به آن پایبند باشد.

امجد عثمان، سخنگوی شورای دموکراتیک سوریه نیز گفت، در حال حاضر کوشش برای نشان دادن واکنش مناسب به توافق ترکیه و آمریکا در حال اجرا است.

وی اضافه نمود، رهبران کرد سوریه قبل از ارائه پاسخ مناسب به توافق ترکیه و آمریکا تماس های متعددی را با هم برقرار کردند.

واشنگتن طی توافقی با آنکارا توافق آتش بس در شمال شرق سوریه و آغاز خروج نیروهای کرد از منطقه مذکور را گفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه پیشتر از هدف گیری های متقابل با سلاح های سنگین و خمپاره بین نیروهای ترکیه و نیروهای قسد در محورهای صولان، بغدیک و هولاقی در شرق عین العرب (کوبانی) خبر داده بود.

310311

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6591

به "ترکیه بار دیگر راس العین در شمال سوریه را هدف گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه بار دیگر راس العین در شمال سوریه را هدف گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید