ترامپ استعفای سرپرست وزارت دفاع را پذیرفت

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از عدم تمایل شاناهان برای تصدی وزارت دفاع آمریکا اطلاع داد و نامزد جدیدی را برای تصدی این وزارت معرفی کرد.

ترامپ استعفای سرپرست وزارت دفاع را پذیرفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه نامزد جدیدی را برای تصدی وزارت دفاع این کشور معرفی کرد.

وی در پیغامی توئیتری نوشت: پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع که عملکرد فوق العاده ای داشته تصمیم گرفته تا در جهت تایید (در کنگره) قرار نگیرد تا بتواند زمان بیشتری را برای خانواده خود اختصاص دهد.

ترامپ در ادامه نوشت: من از پاتریک به دلیل خدمات برجسته اش قدردانی می کنم و مارک اسپر وزیر ارتش را به عنوان سرپرست جدید وزیر دفاع معرفی می کنم. من مارک را می شناسم و تردیدی ندارم که عملکرد خارق العاده ای خواهد داشت.

اسپر از سال 2017 تاکنون به عنوان عالی ترین مقام غیرنظامی در مجموعه وزارت دفاع آمریکا مشغول فعالیت بوده است. وی در وزارت دفاع آمریکا مسئولیت های مربوط به نیروی انسانی، سربازان ذخیره، سامانه های تسلیحاتی و امور اقتصادی ارتش آمریکا را بر عهده داشته است.

چند روز پیش شبکه خبری ان بی سی خبر داده بود که ممکن است ترامپ فرد دیگری را به جز شاناهان برای تصدی وزارت دفاع معرفی کند. (جزئیات بیشتر)

شاناهان 56 ساله که در سال 2017 به عنوان قائم مقام وزارت دفاع آمریکا به دولت ترامپ پیوسته، از زمان استعفای جیمز متیس وزیر دفاع سابق در دی ماه 1397 سرپرست این وزارتخانه بوده است.

ترامپ دوم دی ماه بود که در پیغام توییتری اعلام نموده بود: خرسندم که اعلام کنم که پاتریک شاناهان معاون بسیار مستعد وزارت دفاع، از 1 ژانویه 2019 (11 دی) سرپرستی وزارت دفاع را بر عهده می گیرد. پاتریک در هنگام فعالیت به عنوان معاون و پیش از آن در بوئینگ فهرست بلندی از دستاورد دارد. او فوق العاده خواهد بود. (جزئیات بیشتر).

.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3847

به "ترامپ استعفای سرپرست وزارت دفاع را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ استعفای سرپرست وزارت دفاع را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید