تداوم سقوط قیمت نفت در بازار جهانی

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: قیمت نفت پس از سقوط سه درصدی در شب گذشته، در معاملات روز پنجشنبه تحت تاثیر رشد غیرمنتظره ذخایر آمریکا و نگرانی ها نسبت به رکود مالی، کاهش پیدا کرد.

تداوم سقوط قیمت نفت در بازار جهانی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت طلا؛ بهای معاملات آینده نفت برنت 37 سنت یا 0.6 درصد کاهش یافت و به 59 دلار و 11 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 25 سنت یا 0.5 درصد کاهش پیدا کرد و به 54 دلار و 98 سنت در هر بشکه رسید.

رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا برای دومین هفته متوالی، قیمتها را تحت فشار کاهشی قرار داد. آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت این کشور هفته گذشته 1.6 میلیون بشکه رشد نموده است در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان 2.8 میلیون بشکه را پیش بینی نموده بودند. ذخایر نفت آمریکا حدود سه درصد بالاتر از میانگین پنج ساله برای این وقت از سال است.

مجموعه ای از عوامل در بحبوحه تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین و سطح بالای ذخایر نفت آمریکا، نشان می دهند که رشد مالی آهسته شده و در نتیجه خوش بینی اخیر بازارهای نفت از بین رفته است اما انتظارات برای این که فراورینمایندگان بزرگ برای تقویت قیمتها اقدام نمایند، از قیمتها پشتیبانی نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک و متحدانش شامل روسیه با هدف تقویت قیمتها، در ژوییه توافق کردند کاهش فراوری 1.2 میلیون بشکه در روز نفت را تا مارس سال 2020 ادامه دهند.

این مطلب برایم مفید است

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4826

به "تداوم سقوط قیمت نفت در بازار جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم سقوط قیمت نفت در بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید