تجاری سازی آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر به سمت اشتغال است

به گزارش کنفرانس هکا، معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تجاری سازی آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر به سمت اشتغال است و مسئولان باید بیش از گذشته به این مساله توجه خاصی داشته باشند.

تجاری سازی آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر به سمت اشتغال است

به گزارش خبرنگار از ، علی زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح کارگاه فراوری مهارت آموزان آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای سنگ جواهر گفت: ظرفیت های بالای سیستان و بلوچستان به لحاظ نیروی انسانی، تنوع و زیبایی های آن در ابعاد فرهنگی و اجتماعی، دسترسی به مرز و دریا و سایر مزیت های استان تحت یک نگاه خشن، امنیتی و غیر واقعی قرار گرفته که باید این پوسته غیر واقعی را کنار زد.

او گفت: این پوسته نامناسب فضای سیستان و بلوچستان را پوشانده و فضا های فرهنگی نیز به جای اینکه این پوسته را از چهره استان بزدایند آن را تقویت می نمایند و در چنین فضایی گفتمان توسعه و توجه به مسائل اشتغال و رفاه کمرنگ شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه پایه های اشتغال کشور حول مهارت آموزی میچرخد، اضافه نمود: با توجه به رویکرد دولت در مقوله مهارت آموزی تمامی مدیران دستگاه های اجرایی باید در این راستا گام بردارند.

لو بیان نمود: گفتمان و روحیه مدیران استان گفتمان توسعه رفاه و اشتغال نیست و رویکرد مدیران نیز تحت تاثیر فضای نامطلوب قرار گرفته است.

زینی وند با بیان اینکه مدیران باید در رفتار و عملکردشان مزیت های سیستان و بلوچستان را برجسته نمایند، گفت: ظرفیت های بالای نیروی انسانی استان یکی از مزیت های آن بشمار می رود که باید با حرفه آموزی این ظرفیت و استعداد توانمند گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: این بازارچه با هدف مهارت آموزی، فراوری و فروش تضمینی محصول توسط این اداره کل در پاساژ برادران زاهدان راه اندازی شده است.

خداداد اولیایی گفت: با راه اندازی بازارچه اشتغال که چرخه آموزش، فراوری و فروش را کامل می نماید، برای 20 نفر اشتغالزایی در حرفه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ایجاد شده است.

او اضافه نمود: عمده فعالیت های کارگاه در راس آموزش های مهارتی و فراوری و فروش تضمینی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان بیان نمود: این کارگاه با سرمایه گذاری کارآفرین خلاق راه اندازی شده که توانسته از ظرفیت و پتانسیل معادن استان استفاده و اشتغالزایی کند.

او اظهار داشت: این طرح تجارت مهارت آموزی است که گام اول آن در زاهدان و سپس در شهرستان هامون برداشته شده و پیش بینی می گردد به زودی این بازارچه که در سه طبقه آموزش، فراوری و فروش راه اندازی شده برای بالغ بر 100 نفر اشتغال ایجاد کند.

ع

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4421

به "تجاری سازی آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر به سمت اشتغال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی آموزش های فنی و حرفه ای گامی موثر به سمت اشتغال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید