تبریز، جرج لیکنز: تغییر سیستم برای فوتبالیست های ایرانی سخت است، برای بازی با سپاهان باید آمادگی ذهنی داشته باشیم

به گزارش کنفرانس هکا، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز اعتقاد دارد که برای بازیکنان ایرانی تغییر سیستم سخت و سخت است.

تبریز، جرج لیکنز: تغییر سیستم برای فوتبالیست های ایرانی سخت است، برای بازی با سپاهان باید آمادگی ذهنی داشته باشیم

به گزارش خبرنگاران از تبریز، جرج لیکنز در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل سپاهان اصفهان ضمن بیان این مطلب گفت: تمرینات سختی را در روزهای گذشته پشت سر گذاشتیم. اشکان دژاگه از حضور در این بازی محروم است، اما توانستیم یکسری مصدومیت ها را در این هفته رفع کنیم. دژاگه یکی از مهمترین بازیکنانی است که برای تراکتورسازی به میدان می روند.

وی ادامه داد: علی عبدالله زاده هم در آخرین تمرین ما مصدوم شد و فکر می کنم او را در اختیار نداریم. اخباری نیز مصدومیت کوچکی در دستش دارد و باید ببینیم شرایط او برای فردا به چه شکلی خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی با تمجید از شاگردان قلعه نویی توضیح داد: سپاهان یکی از تیم های خوب و قدرتمند است و در صدر جدول حضور دارد. سپاهان یکی از تیم های خوبی است که باید مقابل آن قرار بگیریم. تعداد گل های زده سپاهان زیاد و تعداد گل های خورده این تیم کم است. این نشان می دهد سپاهان بالانس خوبی دارد. این تیم چهار امتیاز بیشتر و یک بازی کمتر از ما دارد.

لیکنز با اشاره به حضور کادر فنی سپاهان در تیم تراکتورسازی گفت: کسانی که در تیم سپاهان بودند، پیش تر در ذوب آهن و قبل از آن در تراکتورسازی حضور داشتند. علاوه بر قلعه نویی و دستیارانش، چند بازیکن سپاهان سابقه بازی در تراکتورسازی را در کارنامه دارند که مهم ترین آنها، مهدی کیانی کاپیتان سابق تراکتورسازی است. ما باید برای بازی فردا آمادگی ذهنی داشته باشیم. طرفداران باید بدانند این سه امتیاز برای ما خیلی مهم است و به آنها احتیاج داریم.

سه امتیاز بازی فردا برای قهرمانی و چیزی که همه می خواهند، خیلی مهم است.، وی ضمن بیان این جمله گفت: سپاهان تاکنون باختی نداشته است. ما از شروع نیم فصل دوم، حداکثر امتیازات را از بازی های خانگی مان کسب کردیم و در دیدارهای خارج از خانه نیز از هر بازی، یک امتیاز گرفتیم. تمام کوشش مان را می کنیم تا سه امتیاز بازی با سپاهان را به امتیازات مان اضافه کنیم.

سرمربی تراکتورسازی با تمجید از ساسان انصاری گفت: طبیعی است که او فردا شانس بازی بیشتری دارد. خیلی خوشحالم که انصاری را در اختیار داریم. محمد مهدی زاده هم که با انصاری معاوضه شد، بازیکنی است که می تواند در چند پست بازی کند. البته او در اصل مدافع است و ما یک مدافع را از دست دادیم، اما انصاری فردا به عنوان مدافع برای ما بازی نمی کند و مهاجم مان خواهد بود. مهدی زاده در تعطیلات نیم فصل با ما تمرین می کرد و خیلی خوشحالم که می توانم او را ببینم. این بازیکن از شخصیت های قابل احترام است.

لیکنز با بیان اینکه تیمش از حالا برای بازی فردا آماده است، درباره عملکرد تدافعی تراکتورسازان در دیدارهای قبلی توضیح داد: ما در یک ماه گذشته و نیز در بازی با سایپا، هجومی بازی کردیم. بازیکنانی که به جمع ما اضافه شدند، باید با جو تراکتورسازی و شهر تبریز وفق پیدا نمایند و نمی توانیم به یک باره از آنها استفاده کنیم. ما به زمان احتیاج داریم تا بتوانیم از این بازیکنان بهره ببریم. من می توانم سیستمم را خیلی راحت تغییر دهم، اما این خیلی مهم است کارم را به موقع انجام دهم. احساس می کنم بازیکنانم آماده تغییر سیستم نیستند.

وی با بیان اینکه دوست دارد تیمش در هر بازی بیش از یک بار دروازه حریفان را باز کند، گفت: روز گذشته به صورت همزمان، بازی ال کلاسیکو و نیز دیدار چلسی - تاتنهام را تماشا می کردم. رئال بازی زیبا و هجومی ارائه کرد و من این نوع بازی را دوست دارم، اما این تیم نتوانست به پیروزی برسد. همه چیز باید به موقع باشد. ما بازیکنان خوبی داریم. امیدوارم بتوانم در پست ها رقابت ایجاد کنم و کیفیت تیمم را بالا ببرم.

سرمربی تراکتورسازی با بیان اینکه کوشش می کرد تغییراتی در نوع بازی تیمش ایجاد کند، گفت: طرفدارانی که فردا می خواهند به استادیوم بیایند، خیلی مهم است که حمایت آنها به گونه ای نباشد که فشار روی بازیکنان ما بیشتر گردد. سپاهان یک تیم دفاعی است که کم گل خورده و هم تیمی هجومی است که گل های زیادی به ثمر رسانده است. در ابتدا کوشش کردم یکی از مدافعان را کم کنم، اما این کار زود است. تغییر سیستم برای فوتبالیست های ایرانی سخت است و به همین خاطر، چنین کاری انجام نداده ام.

لیکنز در پاسخ به این پرسش که چرا پس از اینکه دژاگه در دیدار مقابل سایپا کارت زرد گرفت، او را تعویض نکرد، گفت: دژاگه یک بازیکن مهم برای ماست و کاپیتان تیم ملی است. قبل از بازی مقابل سایپا گفته بودم که نباید کارت زرد اَلکی بگیریم، اما کاری که دژاگه انجام داد، مستحق دریافت کارت زرد نبود. اخطار او در بازی مقابل استقلال درست بود. داور یک کارت زرد به بازیکن حریف داد و می خواست آن را جبران کند. به همین خاطر به دژاگه کارت زرد داد.

من با اشکان صحبت نموده بودم که مثل دیدار با استقلال، برخوردی پیش نیاید که کارت زرد بگیرد، اما داور به او اخطار داد.، وی با بیان این جمله گفت: می دانم که ما برای این مسابقه یک بازیکن مهم را در اختیار نداریم. خیلی مهم است که جایگزین او بتواند عملکردی خوب و راضی نماینده از خود نشان دهد. ما دوست نداشتیم دژاگه را از دست بدهیم، اما این رخ داده است. در بازی با نساجی خیلی ناراحت بودم که کوششی برای زدن گل دوم نداشتیم.

وی در خصوص دیدار تیمش مقابل سایپا گفت: سایپا یک تیم قدرتمند بود و سبک بازی این تیم به گونه ای بود که بازی را برای حریف را سخت می کرد. ما باید در آینده تفکرمان را حرفه ای کنیم و تفکر ورزشی خودمان را بالا ببریم. هر ضربه بلند یک خطر گل محسوب می گردد. سپاهان نیز مانند سایپا روی هوا بسیار قدرتمند است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره بازگشت لی هری اروین به تراکتورسازی و زمان بازگشتش به میادین گفت: اروین مانند فرزندی بود که رفت و ما این شانس را به او دادیم که بازگردد. مانند بچه ای که از خانه بیرون می رود و ما فضا را برای بازگشت او فراهم می کنیم. اروین پس از سه ماه بازگشته و در شرایط مسابقه و تمرین نبوده است. او نمی تواند شرایط بدنی خوبی داشته باشد. تنها کاری که کردیم، این بود که از او تست های پزشکی گرفتیم و مطابق برنامه پیش می رویم.

لیکنز با اشاره به کوشش مهاجم اسکاتلندی تیمش برای بازگشت به ترکیب تراکتورسازان گفت: نمی توانیم بگوییم اروین طی یک یا دو هفته آماده می گردد. نباید ریسک کنیم و قدم به قدم پیش می رویم. او دو جلسه تمرین پرفشار در روز انجام می دهد و نمی توانیم بگوییم پس از یک هفته می تواند به میدان برود. اروین به زمان بیشتری احتیاج دارد و حتی برای اضافه شدنش به تمرینات گروهی نباید عجله کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: یک بازیکن در شرایط عادی به شش هفته تمرین احتیاج دارد و ما نمی توانیم درباره او تصمیمی عجولانه بگیریم. همه فکر می نمایند اروین از اولین بازی پس از بازگشتش می توانست بازی کند، اما من خیلی واضح و راحت درباره شرایط او شرح دادم. در هفته های آینده درباره او تصمیم می گیریم.

سرمربی تراکتورسازی در انتها با اشاره به دیدار فینال لیگ برتر فوتسال که از ساعت 16 امروز در سالن شهید پورشریفی تبریز برگزار می گردد، گفت: برای تیم تبریزی (مس سونگون) در بازی مقابل گیتی پسند آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در این مسابقه پیروز گردد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2081

به "تبریز، جرج لیکنز: تغییر سیستم برای فوتبالیست های ایرانی سخت است، برای بازی با سپاهان باید آمادگی ذهنی داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز، جرج لیکنز: تغییر سیستم برای فوتبالیست های ایرانی سخت است، برای بازی با سپاهان باید آمادگی ذهنی داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید