بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی اتهام زنی ها: شکایت می کنیم، فدراسیون برخورد قاطع کند

به گزارش کنفرانس هکا، باشگاه پرسپولیس بابت برخی مصاحبه ها و اتهام زنی ها به این باشگاه واکنش نشان داد.

بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی اتهام زنی ها: شکایت می کنیم، فدراسیون برخورد قاطع کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، این باشگاه در واکنش به موج اتهام زنی های پوچ و واهی، طرح ادعاهای کذب و بدون سند و مدرک که با هدف به انحراف کشیدن افکار عمومی انجام می شود، بیانیه ای صادر کرد و ضمن اعلام طرح شکایت خواهان برخورد قاطع متولیان فوتبال کشور با آنهایی شد که بی پایه و اساس تهمت می زنند.

به گزارش سایت پرسپولیس، در این بیانیه آمده است:

در پی کسب جام های متوالی از سوی سرخ ها طرح مسائل واهی و پوچ برای توجیه عملکرد نزد هواداران تیم ها در سرلوحه کار برخی باشگاه ها قرار گرفته و متاسفانه عدم برخورد مناسب از سوی ارکان فوتبال و دیگر مراجع ذیربط در زمان مقرر، فوتبال و بعضا کشور را در جریان برگزاری برخی بازی ها دچار مشکل می کند. در این باره ذکر برخی نکات را ضروری می دانیم.

* اتهام زنی های واهی در فوتبال ایران اپیدمی شده است

-بخش قابل توجه ای از ناهنجاری ها و زد و خوردهای خونین که در سال های اخیر در ورزشگاه ها شاهد بوده ایم و مردم را به جان هم می اندازد، ناشی از همین رفتارهای غیر مسوولانه و تحریک تماشاگران با اتهام زنی های واهی و بی پایه و اساس از سوی برخی مالکان،مدیران و متاسفانه بازیکنان برخی تیم ها است. اگر در گذشته، توجه لازم به این مساله می شد، امروز شاهد چنین وضعیتی نبودیم که اصلا شایسته فوتبال ایران نیست. این افراد فوتبال را به جای عرصه ای برای با هم بودن، رقابت جوانمردانه و پیشرفت به تشکیلات تولید خشم بدل کرده اند و چنان رفتاری در آن باشگاه ها به این رویه بدل گشت و باز چون برخوردی نشد، باشگاه های دیگر هم به آن روی آورده اند و این مساله به یک بیماری مهلک و بعضا واگیرداری بدل شده است.

*وقتی مدرکی ندارند و اسم هم نمی برند!

- این روزها شاهد موج جدیدی از اتهام زدن ها هستیم در حالی که افراد، برای ادعاهای خود مدرکی ندارند و مستند صحبت نمی کنند. آنها به تعبیر خودشان با زیرکی اما در واقع به دلیل نداشتن هیچ مستندی و آگاهی از واهی بودن اظهارات تند خود، نامی از پرسپولیس نمی آورند و مهلک ترین هجمه ها را وارد می کنند. به نظر می رسد آن ها امیدوارند از زمین مسابقه گرفته تا خارج از آن به کمک شان بیایند تا پرسپولیس از صدر به پایین کشیده شود. در این بین آنها همه ارکان فوتبال را با اتهام هایی روبرو می سازند و به شکلی سازمان یافته با بهره گیری از شبکه های اجتماعی سعی دارند باورهای نادرست را به هواداران خود و مردم شهرها بقبولانند.

- باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدایی بلند و رسا تاکید دارد هر آنچه گفته ایم و می گوییم مستند و مستدل است و البته در برخی مواقع برای حفظ تمرکز سکوت می کنیم اما اکنون زمانی است برای فریاد حق طلبی پرسپولیس در گوش این فوتبالی است که خود را به نشنیدن اتهامات زده است . حالا اگر ذره ای استدلال و صداقت وجود دارد بیایند و دلایل خود را برای طرح این اکاذیب بیان کنند تا پاسخ آن را نیز بشنوند نه اینکه تصور کنند با کلی گویی ها می توان حرفی و تهمتی زد و پاسخگو نیز نبود

* پرسپولیس صدرنشین مقتدر با تمام بلاها و کارشکنی ها

این افراد، مطالب کذب خود را از فرط تکرار و هم افزایی داخلی، باور کرده اند ولی در نهایت خوب می دانند، حقیقت مطلب چیز دیگری است. پرسپولیس الی ماشاا... مستند و دلیل و آمار در بیان مظلومیت و متضرر شدن خود از اشتباهات داوری، چینش و برنامه بازی ها و تصمیمات اتخاذ شده دارد و به همان اندازه از منتفع شدن برخی رقبا. همه ما دیدیم و می بینیم که اتحاد برخی رقبا علیه پرسپولیس و بعضا کارشکنی ها از هر سو نتوانست تیم پرسپولیس را در اواخر فصل قبل با شدت دریافت هجمه ها و اتفاقات تلخ از هت تریک قهرمانی در لیگ و دبل قهرمانی محروم سازد و این فصل نیز به رغم جدایی آقای برانکو از یک سو و اوج دریافت این هجمه ها و کارشکنی ها از ابتدای فصل تا به امروز، شاهد صدرنشینی سرخ ها در نیم فصل اول با هدایت کالدرون و در شروع نیم فصل افزایش فاصله امتیازات با چهار برد و یک مساوی با گل محمدی و شاگردانش مقابل مدعیان هستیم و حال که این اختلاف به ده امتیاز رسیده شاهد هجمه ای جدید از تهمت های ناروا و بعضا کثیف هستیم.

* از رقابت عاجز مانده اند، به همه ارکان فوتبال تهمت می زنند

برخی رقبا حالا از رقابت با پرسپولیس عاجز مانده اند. آنها خود نمی توانند نتیجه بگیرند و برای توجیه ناکامی های خود با وجود هزینه های کلانی که انجام داده اند، شائبه ایجاد می کنند. این رفتار توهین به فوتبال، توهین به پرسپولیس، توهین و تهمت آشکار به فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، داوران و دیگر متولیان فوتبال و البته توهین به شعور هواداران خودشان است.

* اتهام های واهی با اسم رمز مهندسی و حمایت

نتایج مهندسی می شود یا حمایت از پرسپولیس برای توجیه ناکامی ها و ایجاد هجمه علیه پرسپولیس ماحصل کوتاهی در برخورد با این اتهام زنی ها است. آیا نباید اگر کسی ادعایی را مطرح می کند حداقل برای آن دلیلی طرح کند؟ آیا باید نشست و تماشاکرد که فلان مربی چندین میلیاردی با تیمی پرستاره و کهکشانی، بازیکن با سابقه چند صد هزار دلاری، بازیکنی که از همین پرسپولیس با زیرکی و به روایتی با دریافت پول اضافه تر از مطالبات خود گرفته یا مربی ناکامی که حرمت دستکمک سرمربی پرسپولیس بودن را نگه نداشته و برخی رقبای ناکام هر چه دلشان می خواهد بگویند و باشگاه پرسپولیس هم ناظر این بهتان ها باشد؟

آیا دیگر خنده دار از یک سو و تاسف بار از سویی دیگر نیست که برخی تیم ها همین هفته مقابل تیم های قعر و میان جدولی ناکام مانده اند و بعد توپ این ناکامی را بی هیچ دلیل خاص و موجهی به زمین پرسپولیس می اندازند؟ آیا اینکه بازیکنی می گوید پنالتی ندریافت برای ما برنامه ریزی شده است اتهام زنی به داور، کمیته داوران و یا لوث کردن موفقیت دیگر تیم ها نیست؟

* حنای شان پیش هواداران خودشان رنگی ندارد

- اهالی فوتبال، جامعه رسانه ای و هواداران عزیز مستحضر باشند، برخی رقبای ما به خوبی می دانند که توان موفقیت ندارند و از حالا در حال برنامه ریزی برای ایجاد هجمه علیه پرسپولیس در ادامه مسابقات لیگ و جام حذفی و حتی بسترسازی برای تحت فشار قراردادن سرخ های فعلا بی رقیب در رقابت های فصل آینده هستند و امیدوارند، فشارهایشان به سرکوب پرسپولیس منجر شود تا شاید بتوانند در صدر جدول که به پرسپولیس عادت کرده سری میان سرها در آورند. آن ها با اتفاقات اواخر فصل گذشته امیدوار شده بودند که فشارهای شان به ثمر نشسته و پرسپولیس این فصل درپی بحران های مالی و تغییر مربی و هجمه سنگین تهمت ها زمین گیر شود ولی در ادامه متوجه ضعف بیش از پیش خود شدند و اکنون می بینیم که حنای این اتهام زنی های شان نزد هواداران واقع بین برخی تیم های مدعی نیز رنگی ندارد چرا که این طیف از هواداران به صراحت عنوان کرده اند دلیل ناکامی های مان را باید در اشکالات خود جستجو کنیم نه اینکه بعداز هر باخت آن را به پرسپولیس ربط دهیم.

* برخورد نشود، فاجعه در راه است

- عمده حمله ها به پرسپولیس به بهانه داوری بوده در حالی که بی هیچ اغراقی پرسپولیس در زمره تیم هایی است که بیشتر از خیلی ها از اشتباهات داوری متضرر شده است. بنابراین از کمیته داوران انتظار می رود اگر ادعای واهی و غیرواقعی علیه داوران از جمله اتهام پوچ اشتباه برنامه ریزی شده داور در ندریافت پنالتی مطرح شد، از آنها دفاع کند تا مبادا فشار روی آنها باعث اتفاقات ناصواب شود.

این آقایان حالا امنیت فوتبال را به خطر می اندازند و به نوعی و تا حدی مسبب اغتشاش هایی هستند که اواخر فصل گذشته با حمله گسترده تماشاگران دو تیم به ماموران خدوم نیروی انتظامی و هواداران مظلوم پرسپولیس روی داد و در این فصل نیز با برخی اتفاقات اثرات ان را شاهد بوده ایم. اگر جلوی این سیاه نمایی و دروغ های آشکار گرفته نشود و باز هم برخوردی قاطع صورت نگیرد شاهد اتفاقات فاجعه بارتردر آینده خواهیم بود. بنابراین بی تردید مسوولیت هر گونه اتفاقی در وهله اول با فدراسیون فوتبال خواهد بود که پرسپولیس را بخاطر شعار دادن در دربی محروم از تماشاگر کرده اما تماشاگرنماهای خاطی برخی تیم ها را تنها به توبیخ و محرومیت تعلیقی محکوم نمود. عجیب اینکه همین تیم ها با سردمداری مالک و مربیان ناکام خود شده اند پرچمدار اتهام مهندسی نتایج و تهمت ناروای حمایت از پرسپولیس و عجیب تر اینکه همین ها احضار هم نمی شوند اما مسی نابغه فوتبال جهان بخاطر طرح ادعایی مشابه به رغم جذاب و پول ساز بودن برای فوتبال جهان چهار ماه از بازی های ملی محروم می شود.

* جان و سلامت مردم و هوادارن در خطر است

- باشگاه پرسپولیس علاوه بر هجمه های ناروای ایجاد شده، با توجه به ادامه این رفتارها و ناهنجاری ها و تبدیل به رویه و اپیدمی شدن آن از سوی برخی باشگاه ها، در برخی موارد نگران هواداران میلیونی تیم خود است و این مطلب را برای چندمین بار مورد تاکید قرار می دهد. باید بدون مماشات و درنگ جلوی دروغ پردازی ها گرفته شود و جای تعجب دارد چرا سرمربی سرخ ها در نیم فصل اول به خاطر اتهامی که به او نسبت داده شد فورا و سخت گیرانه محروم شد اما با ادعاهای سنگین و تندتر مربیان و بازیکنان برخی تیم ها هیچ برخوردی نشده؟ آیا این سخت گیری ها در قبال پرسپولیس و چشم پوشی از اتهام دیگر تیم ها به پرسپولیس، داوران و فدراسیون فوتبال یا تشکیلات ورزش کشور هم مصداقی از حمایت از پرسپولیس است؟

متاسفانه شرایط به شکلی شده که حالا بعد از مدیران برخی باشگاه های صنعتی، برخی بازیکنان بزرگ ملی که همین سه روز قبل مدیرعامل پرسپولیس از وی و دو کاپیتان دیگر تیم ملی تمجید کرد هم در این دام افتاده و اعتبار خود را نادیده گرفته و ادعاهایی را مطرح می کنند که برخی افراد با سابقه بداخلاقی در فوتبال آن را بدعت کرده اند. مایه تاسف است که برخی بازیکنان گرانقیمت اما با سابقه خوب در فوتبال در دام اپیدمی اتهام زنی ها گرفتار شده و در توجیه عملکرد خود، مسائلی را مطرح می کنند که کاملا واهی، کذب و نادرست است.

در این فوتبال هستند مربیانی که با وجود دریافت مبالغ کلان از برخی باشگاه ها، نتوانسته اند در طول چند سال، با تیم های پر از مهره و ستاره و کهکشانی خود عنوانی را به دست آورند. آن ها به این دلیل که پاسخی برای هواداران آن تیم ها ندارند، آسمان و ریسمان می بافند و برای خود ارتش سری درست می کنند. آنها که تهمت می زنند بیش از آن که به کیفیت کار خود بیاندیشند، نگاهشان به پرسپولیس بود و حال غافلگیر شده اند و می کوشند اذهان را به جای ناکامی خود به سمت و سوی دیگر ببرند.

* کارشناسان بررسی، قضاوت و به فوتبال کمک کنند

- باشگاه پرسپولیس از کارشناسان فوتبال، پیشکسوتان و رسانه های آزاداندیش درخواست می کند با روشنگری، طرح حقایق فنی و دلایل ناامنی این تیم ها، به هواداران همه تیم ها و در کل فوتبال ایران کمک کنند و فوتبال ایران را از گرداب تهمت زدن های ناروا و بی پایه و اساس نجات دهند.

در فوتبال جهان تیم هایی مثل یوونتوس و بایرن مونیخ سال های سال است که در سری A و بوندس لیگا به قهرمانی می رسند ولی دیگر تیم ها از این روش ها که در ایران شاهد هستیم برای فشار به مسوولان فوتبالی و غیرفوتبالی و سیاسی برای به زیر کشیدن آنها استفاده نمی کنند چون اگر غیر از این رفتار کنند، با آنها به شدت برخورد می شود، چون امنیت و سلامت رقابت ها، اصول اساسی در فوتبال آن کشورها است .

برخی رقبای پرسپولیس اما در حالی اتهام زنی ها را سرلوحه کار خود قرار دادند و پرسپولیس را آماج هجمه ها و فشارها قرار می دهند که واقعا به رغم نادیده گرفته شدن تخلفات شان و بهره مندی از قرعه بهتر، اشتباهات داوری کمتر و برگزاری بازی خانگی در روز تعطیل به دفعات بسیار بیشتر، خود را به سطح رقابت برای قهرمانی نرسانده اند. این حقیقت را رسانه ها و هواداران آن تیم ها می توانند با بررسی عملکرد فنی و آماری متوجه شوند. آنها در حالی علیه پرسپولیس هجمه درست می کنند که از رقابت و غلبه بر تیم های میانه جدول و حتی در خطر سقوط عاجز هستند.

* شکایت پرسپولیس به کمیته انضباطی و کمیته اخلاق می رود

- بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس دیروز درگیر بررسی پرونده های فیفایی بود. جلساتی هم برگزار شد و امروز و فردا شکایت های خود را از انهایی که اتهام زده اند را به کمیته انضباطی و اخلاق ارائه می کند و امید آن دارد فدراسیون و سازمان لیگ نیز راسا به اتهامات وارده ورود کرده و رای قاطعی صادر کنند.

*پرسپولیس رقابت جوانمردانه را فریاد می زند

- باشگاه پرسپولیس تاکید دارد اگر در قبال این تهمت ها سکوت شودو برخورد جدی و بدون مماشات را شاهد نباشیم جفای بزرگی در حق پرسپولیس و فوتبال ایران شده است و انوقت شاید دیگر راهکارها را برای دریافت حق خود بررسی کنیم.ما موظفیم به دفاع از حق و حقوق و زحمات کادر فنی و سرخ ها و حمایت پرشور هواداران و پیشکسوتان خود و در این جهت مصلحت اندیشی نخواهیم کرد. به امید انکه در محکمه عدالت بتوانیم حق پایمال شده پرسپولیس را بگیریم و به خیلی ها هم می گوییم: پرسپولیس رقابت جوانمردانه را فریاد می زند و فوتبال در مستطیل سبز برگزار می شود. بفرمایید به بازی داخل زمین!

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8929

به "بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی اتهام زنی ها: شکایت می کنیم، فدراسیون برخورد قاطع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پرسپولیس در پی اتهام زنی ها: شکایت می کنیم، فدراسیون برخورد قاطع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید