به زودی خبری از گوشی های هوشمند نخواهد بود

به گزارش کنفرانس هکا، سامسونگ اکنون در کوشش است تا نسل بعدی از گوشی های هوشمند خود، یعنی گلکسی فولد را به بازار عرضه کند؛ اما چیزی که به اهمیت موضوع می افزاید، آن است که کره ای ها، محصول یادشده را به عنوان پلی به سمت آینده بدون گوشی های هوشمند درنظر می گیرند.

به زودی خبری از گوشی های هوشمند نخواهد بود

کانگ یون جه، رئیس تیم طراحی سامسونگ الکترونیکز در این باره می گوید:

طراحی گوشی های هوشمند به محدودیت رسیده است، به همین دلیل یک گوشی هوشمند تاشدنی ساختیم. ما همچنین در حال تمرکز روی دستگاه های دیگری همچون ایرفون ها و ساعت های هوشمندهستیم که درحال ایجاد تأثیری وسیع تر بر بازار هستند. در پنج سال آینده دستگاه های پوشیدنی آنقدر یکپارچه خواهند بود که مردم حتی تشخیص نخواهد داد صفحه نمایش پوشیده اند.

دی جی کوه، مدیرعامل سامسونگ بیان می نماید:

10 سال گذشته دوره گوشی های هوشمند بود. از سال جاری، به دلیل ظهور اینترنت اشیاء، فناوری 5G و هوش مصنوعی، عصر جدیدی شروع خواهد شد. این عصر جدید درست در مقابل ما قرار گرفته است.

دیگو سیبیلز، هم بنیان گذار شرکت نرم افزاری هوش مصنوعیکنا (Kona) عقیده خود را در این باره این گونه ابراز می نماید:

آینده خیلی شبیه فیلم های علمی تخیلی خواهد بود. گوشی های هوشمند دستگاه هایی هستند که مابین دوره انتقالی از کامپیوترهای دسکتاپ به سمت رایانش آزاد قرار دارند.

در آینده نه چندان دور، به جای اینکه صفحه های نمایش را با خود حمل کنیم، دستگاه های هوشمند متصل و با چندین نمایشگر وجود خواهند داشت که در هر مکان، امکان اجرای تمامی کارهایی را که مردم معمولا در گوشی های هوشمند انجام می دهند، فراهم می نمایند. این دستگاه ها با استفاده از منابع محیطی و نمایشگرهای منعطف که در دیوار، وسایل نقلیه یا روی مچ کاربر قرار می گیرند یا حتی به لباس دوخته می شوند، چنین قابلیت هایی را ارائه می نمایند.

سیبیلز همچنین اضافه نمود:

از تماشای ویدئو و گوش دادن به موسیقی تا خواندن پیغام و نوشتن پاسخ آن ، می توانید در هر مکانی چنین تجربه ای را داشته باشید.

گوشی های هوشمند تاشدنی فقط تا چند سال دوام می آورند. هرچند احتمال رخ دادن هر چیزی وجود دارد اما به عقیده من زمانی که فناوری 5G و اینترنت اشیاء باهم در دسترس باشند، باید به جای گوشی های هوشمند به فکر دستگاه های هوشمند باشیم. گوشی های هوشمند ممکن است افول نمایند اما دستگاه های جدید پدیدار خواهند شد.

زومیت

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: انتخاب
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3994

به "به زودی خبری از گوشی های هوشمند نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی خبری از گوشی های هوشمند نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید