بقایای داعش به دنبال ایجاد یک خلافت جدید

به گزارش کنفرانس هکا، داعش بعد از لطمات سنگینی که خورد اکنون به دنبال ایجاد یک خلافت جدید است. این موضوع محور گزارش یک روزنامه سوئیسی است.

بقایای داعش به دنبال ایجاد یک خلافت جدید

به گزارش خبرنگاران، پل آنتوان کروگر در نشریه سوئیسی تاگس آنسایگر در این خصوص نوشت: منطقه ساحل و لیبی جبهه های جدید در مبارزه با جهادگرایی هستند و اروپا باید ضمن آموختن از تجربیات عراق و سوریه، آموزه های افغانستان را نیز در ذهن داشته باشد.

در عراق، ارتش فاسد این کشور هنگامی که افراط گرایان موصل را اشغال نموده و متعاقبا خلافت تروریستی خود را تاسیس کردند، به سرعت عقب نشینی کرد و فرو ریخت. در عراق و همچنین در سوریه سال ها طول کشید تا نیروهای بین المللی نظامیان داعش را شکست داده و به عقب نشینی وادار کنند. در منطقه ساحل و لیبی، اروپایی ها باید از وقوع هر نهادی مانند آن خلافت جلوگیری کنند. این امر مستلزم صدور یک دستورالعمل قوی از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یک چارچوب قانونی است. کشورهای منطقه ساحل هم اکنون نیز از چنین اقدامی حمایت می کنند. یک رویکرد قاطع نظامی و همچنین یک مفهوم سیاسی لازم است.

تا زمانی که جنگ داخلی در لیبی ادامه داشته باشد، منطقه ساحل به آرامش نخواهد رسید. علاوه بر آن، فقط در صورت مقابله با فقر، ثبات سیاسی و مالی در این منطقه به وجود خواهد آمد.

درس اصلی که از افغانستان می توان گرفت، این است که تمامی این اقدامات و تمهیدات فقط به وسیله همکاری نزدیک با دولت های کشورهای ساحل، تضمین امنیت برای مردم غیرنظامی و بهبود چشمگیر شرایط زندگی حاصل می گردد.

رها کردن کشورهای ساحل به حال خود، هیچ راه چاره درست و کارآمدی نیست. در آن صورت، طولی نخواهد کشید تا داعش دوباره در اروپا دست به حمله بزند. اتحادیه اروپا باید بالاخره اقداماتی قاطع علیه طرفین درگیر جنگ داخلی لیبی اتخاذ کند. تنها در آن صورت فرصتی برای جلوگیری از بحران بزرگ بعدی در همسایگی اروپا وجود خواهد داشت.

  • منبع: اداره کل رسانه های خارجی مترجم: عطیه خرم

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8000

به "بقایای داعش به دنبال ایجاد یک خلافت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقایای داعش به دنبال ایجاد یک خلافت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید