برنی سندرز نامزد انتخابات 2020 آمریکا شد

به گزارش کنفرانس هکا، نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا اظهار داشت برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 این کشور نامزد شده است.

برنی سندرز نامزد انتخابات 2020 آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، برنی سندرز، نماینده ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا اظهار داشت برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور وارد کارزار انتخاباتی می گردد.

وی در یک پیغام ایمیلی رسماً نامزدی خود را برای انتخابات سال 2020 اظهار داشت. او نوشت: این نامه را برای اطلاع رسانی درباره تصمیمم جهت شرکت در رقابت انتخاباتی می نویسم.

سندرز در مرحله مقدماتی (درون حزبی) انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 با هیلاری کلینتون برای معرفی شدن به عنوان نامزد حزب دموکرات رقابت کرد و انتها عرصه را به او واگذار کرد.

در همان سال ایمیل های منتشر شده از کمیته ملی حزب دموکرات (نهاد ناظر حزب دموکرات) فاش کرد که این کمیته و رئیس آن به دنبال پیروزی هیلاری کلینتون در رقابت های مرحله مقدماتی بوده اند. در پی این افشاگری، رئیس کمیته مذکور فوراً از سمتش استعفا کرد.

این نماینده ایالت ورمونت در انتخابات سال 2016، محور تبلیغاتش را نابرابری در توزیع ثروت و درآمد در جامعه آمریکا قرار داد. سندرز معتقد است این دو عامل باعث از بین رفتن طبقه متوسط در آمریکا شده اند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1975

به "برنی سندرز نامزد انتخابات 2020 آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنی سندرز نامزد انتخابات 2020 آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید