آنالیز های اولیه هدست ویژن پرو اپل از سنگین بودن آن خبر می دهند

به گزارش کنفرانس هکا، اپل پیش از عرضه رسمی هدست واقعیت ترکیبی خود یعنی ویژن پرو، آن را برای آنالیز در اختیار یک سری سایت ها و کانال های معروف تکنولوژی قرار داده است. بعضی از کاربران پس از تست اولیه از این محصول از سنگین بودن وزن آن گله مند بوده اند. علاوه بر این، حداقل دو نویسنده پس از آنالیز اولیه، نگرانی هایی در خصوص راحتی استفاده از این هدست داشته اند. در حالی که بدون شک تجربیات مثبتی نیز در رابطه با این محصول وجود دارد، اما آن طور که به نظر می رسد مشکل این به محصول به صرفاً به سنگینی وزن آن ختم نمی گردد.

آنالیز های اولیه هدست ویژن پرو اپل از سنگین بودن آن خبر می دهند

هدست ویژن پرو اپل در اختیار کارکنان دو وب سایت محبوب تکنولوژی یعنی Engadget و TheVerge قرار گرفته است. باید اشاره کنیم محصولی که اپل به این دو وب سایت داده، نمونه اولیه نیست، بلکه هدست نهایی اپل است که احتمالاً ماه آینده برای کاربرانی که آن را پیش خرید نموده اند، ارسال خواهد شد. پس از آنالیز اولیه، کارکنان این دو وب سایت واکنش های متفاوتی نسبت به آن نشان دادند. به عنوان مثال Cherlynn Low از وب سایت Engadget اعلام نمود که تنها در عرض 15 دقیقه استفاده از این هدست، حس سنگینی روی سر خود احساس می کرد و حدود 5 دقیقه بعد نیز دچار سر درد عجیبی شد.

به همین دلیل، Victoria Song یکی از کارکنان TheVerge نیز گفت که پس از حدود 30 دقیقه استفاده از هدست ویژن پرو اپل آغاز به احساس سنگینی سر کرد و یک سردرد خفیف نیز به سراغ او آمد. این محصول ظاهراً از تاریخ 2 فوریه (13 بهمن) به طور رسمی وارد بازار می گردد و اپل دوست ندارد که کاربرانش با خرید این هدست احساس خوبی نداشته باشند. تیم کوک، مدیر عامل اپل، این محصول را به عنوان آغازگر عصر محاسبات فضایی معرفی نموده است. اگرچه هدست های واقعیت مجازی (VR) و افزوده (AR) موجود در بازار شکل های مختلفی از محاسبات فضایی را نشان می دهند، اما اپل کوشش فراوانی برای تصرف این فضا به عنوان چیزی متفاوت یا گسترده تر از تجارب محصولات AR/VR قبلی نموده است.

علاوه بر اینکه کارکنان این دو وب سایت به مسائل راحت نبودن استفاده از هدست اشاره کردند، آن ها بعلاوه اذعان کردند که هدست ویژن پرو اپل تجربیات کاملاً فراگیری را به افراد ارائه می دهد. به عنوان مثال، تجربه مدیتیشن با این محصول بسیار لذت بخش بوده است. ردیابی دست و استفاده از حرکات برای کنترل محتواهای تصویری نیز عملکرد خوبی داشته است. اما در خصوص انجام کارهای دیگر، به عنوان نمونه یکی از کارکنان Engadget درباره تجربه کیبورد مجازی اظهار نظر کرد که عملکرد رضایت بخشی نداشته و حتی برای نوشتن کلمه Engadget در سافاری، به چندین بار کوشش لازم بود. باید دید در نهایت آیا هدست ویژن پرو اپل می تواند رضایت کاربران را به خود جلب کند یا نه.

منبع: notebookcheck

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 دی 1402 بروزرسانی: 27 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14317

به "آنالیز های اولیه هدست ویژن پرو اپل از سنگین بودن آن خبر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز های اولیه هدست ویژن پرو اپل از سنگین بودن آن خبر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید