آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل در کمیسیون اصل 90

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.

آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل در کمیسیون اصل 90

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در شرح جلسه این کمیسیون در مورد آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل کشور گفت: این سامانه سال 93 راه اندازی شد، اما همچنان در حد یک وب سایت اینترنتی است که در آن بعضی از داده های حوزه تصادفات به صورت ناقص و بعضا با دقت پایین بارگذاری می گردد. یکی از مهمترین ویژگی های مورد انتظار از این سامانه، امکان مشاهده داده های دستگاه های مختلف برای یک تصادف است که به علت رعایت نکردن پروتکل داده ها این هدف محقق نشده است.

وی اعلام کرد: نسخه فعلی این سامانه با هدف قانون گذار فاصله بسیاری دارد. هدف تجمیع، شفاف سازی و ارائه داده ها و اطلاعات صحیح و قابل استفاده در تحلیل و تدوین اهداف و برنامه های ملی ایمنی است. از این رو از مسئولین مربوطه در دستگاه های مختلف از وزارت راه و شهرسازی و بهداشت و درمان، راهداری، پلیس راهور، پزشکی قانونی، هلال احمر، سازمان برنامه و بودجه دعوت شد تا گزارشی از آخرین اقدامات خود برای راه اندازی صحیح این سامانه ارائه دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دستگاه ها گزارش ها و خلاء های موجود در راستای اجرای قانون را مطرح کردند، گفت: مقرر شد دستگاه ها، اطلاعاتی که احتیاج سامانه است را فراهم و در سامانه به روز نمایند، وزارت راه دقیقا تعیین کند از هر دستگاه چه اطلاعاتی لازم دارد، خودرو پلیس به تجهیزات مورد احتیاج مجهز گردد و به دستگاه ها یک ماه فرصت داده شد تا گزارش اولیه خود را ارائه و هر ماه گزارشی از اقدامات خود به کمیسیون ارسال نمایند.

خبرنگاران سیاسی مجلس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13986

به "آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل در کمیسیون اصل 90" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز آخرین شرایط سامانه اطلاعات جامع حوادث و سوانح حمل و نقل در کمیسیون اصل 90"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید