برایان هوک درباره برنامه غنی سازی ایران افسانه سرایی می نماید

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای به اظهارات اخیر برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه بعضی استانداردهای سازمان ملل، تهران را از فعالیت های غنی سازی محروم می نماید؛ انتقاد کرد و آن را مصداق تحریف واقعیت و افسانه سازی تلقی کرد.

برایان هوک درباره برنامه غنی سازی ایران افسانه سرایی می نماید

وزارت خارجه روسیه در این باره اضافه کرد: متأسفانه، چنین قصه سرایی هایی نظیر آنچه هوک می گوید، به امری عادی در رویکرد آمریکا نسبت به قضیه عدم اشاعه هسته ای تبدیل شده است.

این وزارتخانه ادامه داد: متأسفانه، تحریف شدید وقایع شناخته شده به امری معمول از سوی نماینده یکی از بزرگترین قدرت های جهانی که مدعی اعمال نفوذ در عدم اشاعه هسته ای است، تبدیل شده است.

به گفته وزارت خارجه روسیه، هوک با اظهاراتش درواقع شورای امنیت سازمان ملل را متهم به صدور قطعنامه هایی می نماید که مغایر با معاهده منع اشاعه هسته ای است.

این وزارتخانه می افزاید: این پیمان به تمامی کشورهایی که آن را امضا نموده اند حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را می دهد. ماده چهارم این پیمان اعلام می نماید که هیچ چیزی در این پیمان نباید به گونه ای تفسیر گردد که بر حق خلل ناپذیر تمامی اعضای این پیمان برای توسعه تحقیقات، فراوری و استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز بدون تبعیض و در انطباق با ماده اول و دوم این معاهده تأثیر بگذارد.

لازم به ذکر است هوک در اظهارات روز آدینه خود مدعی شد سازمان ملل در سال 2006 یا 2007، قطعنامه ای را صادر کرد که ایران را از غنی سازی منع می نماید.

به ادعای وی، این یکی از استانداردهای سازمان ملل است که از سوی ایران رعایت نمی گردد!

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8314

به "برایان هوک درباره برنامه غنی سازی ایران افسانه سرایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان هوک درباره برنامه غنی سازی ایران افسانه سرایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید