برانکو به جای ویلموتس؛ اشتباه نابخشودنی

به گزارش کنفرانس هکا، حتی برآورد برای پیدا کردن جانشین ویلموتس هم آغاز شده و نامی که بیش از همه در رسانه های ایرانی شنیده می گردد، برانکو ایوانکوویچ است. البته تعیین نیست نام سرمربی سابق پرسپولیس از فدراسیون به بیرون درز نموده یا دوستان مطبوعاتی اش کوشش نموده اند آن را سر زبان ها بیندازند.

برانکو به جای ویلموتس؛ اشتباه نابخشودنی

هنوز جوهر بیانیه فدراسیون فوتبال و حمایت از ویلموتس خشک نشده که از گوشه و کنار خبر می رسد صندلی مربی بلژیکی متزلزل شده و ممکن است در روزهای آینده شاهد جابه جایی در رأس کادر فنی باشیم.

به گزارش خبرنگاران، آرمن ساروخانیان در روزنامه ایران ورزشی نوشت: با وجود دومین شکست متوالی نشانه هایی مبنی بر تغییر رویه در ویلموتس دیده نشده و او پس از باخت در اردن هم حاضر نشد به تهران بیاید. فدراسیون هرچند در روزهای اول کوشش کرد از این مربی حمایت کند، ولی شنیده ها حکایت از این دارد که با توجه به زمان نسبتاً طولانی تا دو بازی حساس دور برگشت بی میل نیست که گزینه مطمئن تری انتخاب کند. در بلژیک هم احتمال برکناری این مربی مطرح شده و عجیب نیست که خبر اخراج ویلموتس همین روزها تیتر اول خبرگزاری ها گردد.

حتی برآورد برای پیدا کردن جانشین ویلموتس هم آغاز شده و نامی که بیش از همه در رسانه های ایرانی شنیده می گردد، برانکو ایوانکوویچ است. البته معین نیست نام سرمربی سابق پرسپولیس از فدراسیون به بیرون درز نموده یا دوستان مطبوعاتی اش کوشش نموده اند آن را سر زبان ها بیندازند. مربی کروات که پس از اخراج از الاهلی وقتش آزاد است در روزها و هفته های گذشته مصاحبه های زیادی داشته که می توان آنها را به چراغ سبز او برای بازگشت به ایران تعبیر کرد.

البته فدراسیون برای انتخاب برانکو توجیه دارد. پیدا کردن مربی خارجی در این زمان کوتاه کار آسانی نیست و هر نام جدیدی برای شناخت فوتبال ایران احتیاج به زمان دارد. برانکو گزینه دست به نقد است که به درخواست احتمالی فدراسیون پاسخ مثبت خواهد داد.

با این حال پذیرش بازگشت برانکو برای جامعه فوتبال به این سادگی نخواهد بود. موضع گیری های سال های اخیر این مربی علیه تیم ملی از یادها نرفته و قطعاً بخش بزرگی از طرفداران نسبت به این انتخاب گارد می گیرند. در تمام روزهایی که او به عنوان سرمربی پرسپولیس علیه تیم ملی مصاحبه می کرد، این بحث مطرح بود که او به نیمکت تیم ملی چشم دوخته و حالا اگر فدراسیون سراغ او برود، این نظریه تأیید خواهد شد. انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی در واقع تأیید این رویه غیراخلاقی است و فوتبال ایران را به سمتی می برد که برای رسیدن به پست مورد علاقه هر کاری جایز است.

این انتخاب می تواند آرامش را هم از تیم ملی دور کند؛ عاملی که برای موفقیت در دور برگشت بیش از همه به آن احتیاج دارد. با نشستن برانکو روی نیمکت تیم ملی، بازی های خانگی به مکانی برای تسویه حساب های قدیمی و حمله به این مربی تبدیل می گردد.

فدراسیون فوتبال هرچند نشان داده که در پیدا کردن مربی تبحر زیادی ندارد، ولی انتخاب برانکو اشتباهی نابخگرددنی است که می تواند تیم ملی را وارد بحران های بزرگی کند. ساده ترین راه چاره همواره بهترین نیست و ای کاش فدراسیون بعد از انتخاب اشتباه ویلموتس این را درک نموده باشد.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7425

به "برانکو به جای ویلموتس؛ اشتباه نابخشودنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو به جای ویلموتس؛ اشتباه نابخشودنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید