بدون تماشاگر برگزار می کنیم اما زنان را راه نمی دهیم!

به گزارش کنفرانس هکا، در آخرین روز از مهلت فیفا برای ارسال گزارش درباره حضور زنان در استادیوم های ایران، فدراسیون فوتبال نتوانست مجوز حضور زنان در استادیوم را برای بازی تدارکاتی تیم ملی مقابل امید را بگیرد.

بدون تماشاگر برگزار می کنیم اما زنان را راه نمی دهیم!

بدون تماشاگر برگزار می کنیم اما زنان را راه نمی دهیم!

امروز(دوشنبه 24 تیرماه مصادف با 15 جولای) آخرین مهلت فدراسیون فوتبال برای ارسال گزارش اولیه خود به فیفا بود. گزارشی که برای فیفا اقداماتی را شرح می داد که در این مدت صورت گرفته تا بستر مناسب برای ورود زنان به استادیوم ها فراهم گردد.

فدراسیون فوتبال اما هیچ دستاورد خاصی در این زمینه نداشته که بتواند در این گزارش برای فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کند. کوچکترین توافقی در این زمینه حاصل نشده و زنان حتی یک قدم هم به استادیوم ها نزدیک تر نشده اند.

حتی زمزمه هایی که حضور زنان در آزادی برای تماشای بازی تدارکاتی تیم ملی مقابل امید شنیده می شد هم منتفی شد و مجوز حضور زنان صادر نشد. این یعنی کورسوی امیدی که می توانست به نقطه مثبتی در ارائه این گزارش تبدیل گردد هم از بین رفت و فدراسیون برای اینکه احتمالاً حسن نیت خود را به زنان نشان دهد، ورود مردان را هم به استادیوم آزادی ممنوع بیان کرد.

بازی بدون تماشاگر و سکوهای خالی، با این شرایط تأثیر منفی کمتری بر نگاه فیفا به استادیوم های ایران می گذارند تا سکوهایی که فقط با مردان پر شده باشد.

به خصوص که فدراسیون فوتبال ظاهراً برای حضور زنان در این بازی کوشش های زیادی هم انجام داده و از چند روز پیش نامه ای برای نهادهای مربوطه فرستاد تا دیدار تیم ملی با امید را با حضور تماشاگران زن برگزار نمایند اما مجوز انجام این کار به فدراسیون فوتبال داده نشد.

فدراسیون فوتبال اما برای فرار از خشم فیفا و حذف احتمالی تیم ملی فوتبال ایران از رقابت های جام جهانی یا حتی تعلیق، هر راهی را امتحان می نماید و با توجیه های عجیبی در صدد راضی کردن اینفانتینو برآمده تا به نوعی او را از موضع خود پایین آورد. توجیه هایی برای کاهش فشار زیادی که این روزها از سوی فیفا به فدراسیون وارد می گردد.

یکی از موارد عجیبی که فدراسیون فوتبال در پاسخ به نامه اینفانتیو برای فیفا ارسال نموده، اشاره به حضور زنان در بازی فوتسال است! اینفانتینو در نامه خود تأکید نموده بود که در صورت حل نشدن این مشکل، برخوردی جدی با فوتبال ایران خواهد داشت و فدراسیون به این هشدار جدی این طور پاسخ داده است که برای نمونه در مسابقات فوتسال زیر 20 سال در تبریز زنان در سالن مسابقات حضور داشتند و این نشان می دهد که فدراسیون نسبت به نامه فیفا بی اهمیت نیست.

در شرایطی که فیفا به حضور زنان در استادیوم های فوتبال تأکید دارد، مسوولان فوتبال ایران از حضور زنان در مسابقات زیر 20 سال فوتسال می گویند تا اثبات نمایند که اقداماتی در جهت درخواست فیفا هم صورت گرفته است! این همان گام مثبتی است که احتمالاً در راستای بسترسازی برای تماشای خانوادگی فوتبال در استادیوم ها به آن اشاره می گردد.

با اینکه هیچ یک از مسوولان مربوطه در فدراسیون فوتبال پاسخ روشنی درباره گزارش ارائه شده نداده اند اما به نظر می رسد فدراسیون فوتبال برای فراهم کردن بستر مناسب جهت حضور زنان و خانواده ها در استادیوم ها از فدراسیون جهانی فوتبال زمان خواسته است. فیفا اما بعید است با همه اصرارهایی که داشته و نامه هایی که ارسال نموده، باز هم حاضر گردد به فدراسیون فوتبال ایران زمان بیشتری بدهد!

2 - 500

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4197

به "بدون تماشاگر برگزار می کنیم اما زنان را راه نمی دهیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون تماشاگر برگزار می کنیم اما زنان را راه نمی دهیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید