بازشناسی اتوماتیک چهره در مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر

به گزارش کنفرانس هکا، از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر چالش فناورانه در زمینه هوش مصنوعی به منظور بازشناسی اتوماتیک چهره در پنجمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر برگزار می گردد.

بازشناسی اتوماتیک چهره در مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر

به گزارش ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ بازشناسی چهره افراد یکی از قابلیت های پیچیده سیستم بینایی انسان است؛ چرا که انسان قادر است با دیدن تنها یک تصویر از چهره یک فرد، چهره همان فرد را حتی در صورت تغییر چهره در طول زمان شناسایی کند.

از این رو بازشناسی چهره از جمله مسائل مطرح و مورد توجه در حوزه هوش مصنوعی در چند دهه گذشته بوده و تحقیقات زیادی تا کنون در این زمینه اجرا شده و در سال های اخیر پیشرفت های حوزه یادگیری ماشین و رشد و گسترش استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های مختلف توجه به مساله بازشناسی اتوماتیک چهره را افزایش داده است.

بر این اساس از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسابقه هوش مصنوعی با موضوع چالش بازشناسی چهره با هدف یاری به تحقیق و توسعه و تشویق محققان فعال در زمینه بازشناسی اتوماتیک چهره و همچنین فراهم آوردن بستر لازم جهت ارزیابی کار های اجرا شده در این حوزه برگزار می گردد.

در این مسابقه مجموعه ای از تصاویر چهره چند فرد تعیین به عنوان داده های آموزشی در اختیار تیم های شرکت نماینده قرار می گیرد و تیم های شرکت نماینده باید الگوریتم های خود را با استفاده از این تصاویر آموزش داده و چهره این افراد را در یک مجموعه تصویر آزمایشی جستجو نمایند. امتیاز هر یک از تیم ها بر اساس تعداد تشخیص های درست و اشتباه آن تیم محاسبه خواهد شد. در این مسابقه امکان ارزیابی ماهانه تیم ها وجود خواهد داشت.

راه اندازی اولین مرکز نوآوری انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهلت شرکت در اولین دوره مسابقه سرانجام شهریور سال جاری اعلام شده است و دور دوم این مسابقه در مهر برگزار خواهد شد. به تیم های برگزیده ماهانه و سالانه جوایز نقدی اهدا می گردد.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5541

به "بازشناسی اتوماتیک چهره در مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازشناسی اتوماتیک چهره در مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید