این خودرو با چشم هایش شما را می بیند!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، فولکس واگن با خودرو مفهومی ID.Code به نمایشگاه پکن رفته است؛ خودرویی که می تواند ببیند و با شما ارتباط برقرار کند.

این خودرو با چشم هایش شما را می بیند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فولکس واگن در نمایشگاه اتومبیل پکن، خودرو مفهومی ID.Code را به نمایش گذاشت که شاید عجیب ترین محصول این شرکت باشد. خودرو شاسی بلند فولکس واگن ازنظر ظاهری نسبتاً معمولی است، اما فناوری به کار رفته در آن به نام 3D Eyes بسیار جالب به نظر می رسد.

براساس گزارش زومیت، سیستم چشم های سه بعدی (3D Eyes) می تواند افراد را ببیند و بخشی از سیستم روشنایی تعاملی جامعی محسوب می گردد که فولکس واگن آن را به عنوان آینده خودروهای خودران درنظر می گیرد.

نوار سفید بلند روی دماغه ID.Code بین چراغ های جلوی آن، Light Cloud نامیده می گردد و از 967 چراغ LED تشکیل شده است و چراغ های U-شکلی ایجاد نموده که درنهایت ظاهری شبیه به نگاه کردن به جهات مختلف را به نمایش می گذارد.

سیستم چراغ جلوی ID.Code با صفحه نورانی (Light Screen) کار می نماید. این صفحه، بخش لبخندمانند جلوی خودرو است که زیر Light Cloud قرار می گیرد. فولکس واگن در طراحی این قطعه از رنگ شفافی استفاده نموده که وقتی صفحه نورانی خاموش است، ظاهری معمولی دارد، اما زمانی که روشن باشد، می تواند موارد مختلفی -از گزارش آب وهوا گرفته تا تصاویر فصلی مانند شکوفه های گیلاس در بهار- را نمایش دهد.

اگر خودرو دیگری متوقف گردد و به شما اجازه دهد به چپ بپیچید، صفحه نمایش می تواند به عنوان نشانه ای از قدردانی، یک قلب بزرگ به او نمایش دهد.

فولکس واگن قابلیتی به نام پنجره های هوشمند (Smart Windows) به خودرو ID.Code اضافه نموده است. این پنجره ها می توانند در نقاطی از شیشه، آواتاری به شکل انسان نمایش دهند که با نزدیک شدن به آن، آغاز به گفت وگو با شما می نماید.

فولکس واگن می گوید همه ویژگی های فنی ID.Code بخشی از قابلیت مخفی این خودرو هستند. طراحان این شرکت ویژگی مذکور را به عنوان چیزی ناملموس که باعث تعجب می گردد درنظر می گیرند.

طبق اعلام فولکس واگن قابلیت مورد اشاره برای ایجاد رفاقت و ارتباط انسانی در آینده ای که هوش مصنوعی همه جا حضور خواهد داشت طراحی شده است. این ارتباط فقط به صاحب خودرو محدود نمی گردد و دوربین ها و حسگرهای فراوان به ID.Code قابلیت رانندگی اتوماتیک سطح 4 را می دهند.

سرنشینان صندلی های جلو در شاسی بلند ID.Code فولکس واگن می توانند 180 درجه بچرخند و درحالی که خودرو درحال حرکت است با سرنشینان عقب گپ بزنند. علاوه بر این می توانید ازطریق آواتار انسانی که با فناوری واقعیت افزوده روی شیشه جلو ظاهر می گردد با خودرو حرف بزنید.

خودرو ID.Code درحال حاضر صرفاً مدلی مفهومی است. هیچ جزئیاتی درمورد قدرت موتور، بُرد یا سایر ویژگی های فنی آن وجود ندارد. بعلاوه هیچ صحبتی از برنامه های احتمالی فراوری به میان نیامده است، اگرچه ازنظر فولکس واگن ID.Code به منظره این شرکت در چین اشاره دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16928

به "این خودرو با چشم هایش شما را می بیند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خودرو با چشم هایش شما را می بیند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید