ایلان ماسک: ایجاد یک شهر پایدار در مریخ به 1000 موشک و 20 سال زمان احتیاج دارد

به گزارش کنفرانس هکا، ایلان ماسک با ادعای بزرگ دیگری درباره ایجاد یک کلنی انسانی روی سیاره سرخ، بار دیگر توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. بنیان گذار کمپانی فضایی اسپیس ایکس، در روز ویژه فضایی نیروی هوای آمریکا که سه شنبه قبل برگزار گردید، پیش بینی کرد که عملی کردن Starship (طراحی موشک حامل 100 مسافر اسپیس ایکس با قابلیت استفاده مجدد) 2 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

ایلان ماسک: ایجاد یک شهر پایدار در مریخ به 1000 موشک و 20 سال زمان احتیاج دارد

او در رشته توییت های خود به جزئیات بیشتری مانند تعداد راکت های مورد احتیاج برای انتقال تجهیزات لازم برای بنای یک پایگاه در مریخ نیز اشاره نمود:

او با توجه به تعداد سفینه های مورد احتیاج برای حمل یک میلیون تن تجهیزات مورد احتیاج، به این نتیجه رسید که پروژه ایجاد شهر پایدار در مریخ به 20 سال زمان احتیاج دارد. البته ماسک به پیش بینی های هشدار دهنده اش درباره کلنی سازی در مریخ شهرت دارد. او حتی مدتی قبل اعلام نموده بود که باید این سیاره را با سلاح های هسته ای هدف قرار داد تا یخ های سطح آن از بین برود و در نتیجه تبخیر آب منجمد موجود در سطح سیاره، دی اکسید کربن در جو مریخ منتشر گردد و سطح آن را گرم کند تا به محیط مناسب تری برای سکونت انسان تبدیل گردد.

البته این نظریه تا حدودی ریشه های علمی نیز دارد. در مقاله ای که در نشریه Nature به چاپ رسید، به کشف این مورد اشاره شد که ممکن نیست در یخ های موجود در مریخ به اندازه کافی دی اکسید کربن وجود داشته باشد تا بتوان با آن اثر گلخانه ای مورد نظر را ایجاد کرد. حتی اگر این میزان دی اکسید کربن وجود داشت، به دلیل نشت دائمی گاز از جو این سیاره در اعماق فضا، گاز دی اکسید کربن نیز به تدریج از سطح مریخ ناپدید می شد.

منبع: Business Insider

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7231

به "ایلان ماسک: ایجاد یک شهر پایدار در مریخ به 1000 موشک و 20 سال زمان احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: ایجاد یک شهر پایدار در مریخ به 1000 موشک و 20 سال زمان احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید