اولین هواپیمای تمام الکتریکی ناسا آماده آزمایش است

به گزارش کنفرانس هکا، ناسا قصد دارد آزمایش های مربوط به نخستین هواپیمای تمام الکتریکی خود را آغاز کند تا برای پرواز آماده شود.

اولین هواپیمای تمام الکتریکی ناسا آماده آزمایش است

به گزارش، ناسا قصد دارد برای نخستین بار در دو دهه اخیر، یکی از هواپیما های آزمایشی خود را از مجموعه هواپیما های موسوم به ایکس- پلین (X-plane) به پرواز درآورد. این هواپیمای موسوم به ایکس- 57 مکس ول (X-57 Maxwell)، نخستین هواپیمای آزمایشی تمام الکتریکی است که ناسا آن را به پرواز درمی آورد.

ایکس- 57، به مرکز تحقیقات پروازی آرمسترانگ (AFRC) در کالیفرنیا برده شده و ورود آن به این مرکز، به معنی آغاز آزمایش های زمینی است. در صورتی که ایکس- 57 مکس ول بتواند آزمایش ها را با موفقیت پشت سر بگذارد و تایید شود، آماده پرواز خواهد بود.

این هواپیمای تمام الکتریکی، تنها یکی از وسایل نقلیه ای است که به پژوهشگران ناسا کمک می کند تا سیستم های الکتریکی را برای استفاده در هواپیما مورد آزمایش قرار دهند و استاندارد های لازم برای حمل و نقل هوایی را تنظیم کنند.

ناسا قصد دارد نتایج آزمایش ها و پرواز های ایکس- 57 را در اختیار سازمان های دیگر و صاحبان صنایع نیز قرار دهد.

پروژه ایکس- پلین می تواند به ناسا کمک کند تا با چالش های فنی بسکمک رو به رو شود که در حمل و نقل هوایی موثر هستند. این چالش ها، افزایش کارایی وسیله نقلیه و کاهش سر و صدای آن را شامل می شوند تا مزاحمت برای ساکنان زمین را کاهش دهند.

منبع: ایسنا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6192

به "اولین هواپیمای تمام الکتریکی ناسا آماده آزمایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین هواپیمای تمام الکتریکی ناسا آماده آزمایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید