اولین نتایج نظرسنجی خبرنگاران، نود گوی سبقت را از برنده باش ربود

به گزارش کنفرانس هکا، پس از گذشت سه روز از راه اندازی نظرسنجی خبرنگاران، بین دو برنامه تلویزیونی برنده باش و نود، بیشترین آراء به دست آمده در این نظرسنجی به برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور اختصاص یافت.

اولین نتایج نظرسنجی خبرنگاران، نود گوی سبقت را از برنده باش ربود

به گزارش خبرنگاران، حاشیه های پیش آمده برای نظرسنجی درباره معرفی برنامه منتخب مردم و توقف آن، خبرنگاران را بر آن داشت تا با راه اندازی یک نظرسنجی بین دو برنامه برنده باش و نود، برگزیده را از منظر مردم معرفی کند.

در این نظرسنجی برنامه نود با بیش از 75 درصد، بیشترین آرا ء کاربران را تاکنون به خود اختصاص داده است.

همچنین برنامه برنده باش با اجرای محمدرضا گلزار با بیش از 24 درصد از آرا ء کاربران خبرنگاران را به خود اختصاص داده است.

این ترکیب در روز نخست به نسبت های تقریبی 80 به 20، در روز دوم تقریباً 70 به 30 و در روز سوم به نسبت حدود 75 به 25 رسید.

همچنین تعدادی از کاربران خبرنگاران که با توجه به استفاده از نسخه موبایلی، امکان شرکت در نظرسنجی را نیافتند، با درج کامنت در زیر خبر برگزاری این نظرسنجی در آن شرکت کردند که آمار آنان در نسبت های به دست آمده ی فوق لحاظ نشده اما تقریباً همین نسبت آرا مردمی را تشکیل می دهند.

مسائل پیش آمده در سامانه رأی گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم، به این منجر شد که در نهایت صداوسیما از روز شنبه (11 اسفند ماه) موقتاً رأی گیری را متوقف کند.

تعداد زیادی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه طی دو روز گذشته گفتند، پیامک تأیید رأی به یک برنامه تلویزیونی خاص برایشان ارسال شده، در حالی که آن ها اصلاً در این رأی گیری شرکت نکرده بودند، یا رای شان برنامه دیگری بوده است. این موضوع از اختلالی در سامانه رأی گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم حاکی بود که بعضی، از آن به عنوان دست بردن در آرای مردمی به نفع برنامه ای خاص تعبیر کردند.

روابط عمومی معاونت سیما هم در خبری اختلال در سیستم رأی گیری را تأیید کرد اما آن را به استقبال مردم از نظرسنجی نسبت داد.

در این خبر اعلام شده بود، رای گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم که از 23 بهمن آغاز شد، تا پنجشنبه 9 اسفند بیش از 40 میلیون رأی در سامانه USSD و روبیکا به خود اختصاص داد، اما ایجاد اختلال در این سامانه حاشیه ساز شد.

در ادامه این ماجرا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم امروز به این رخداد واکنش نشان داد و با هشتگ #حق الناس از آنالیز گزارش مربوط به تغییرات اتفاق افتاده در نظرسنجیِ انتخاب محبوب ترین برنامه سال صداوسیما اطلاع داد. محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با انتشار تصاویری از آرای واقعی و آرای دستکاری شده، گفت که گزارشِ آنالیز تکمیلی در حال نهایی شدن است و نتایج برای رسیدگی به صداوسیما و پلیس فتا ارسال خواهد شد.

پس از این اتفاق ها، خبرنگاران بر آن شد که بدون هیچ گونه قضاوت و با توجه به توقف پیش آمده در نظرسنجی مردمی، انتخاب بین دو برنامه برنده باش (با اجرای محمدرضا گلزار) و نود (با اجرای عادل فردوسی پور) را به رأی کاربران خود بگذارد.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2191

به "اولین نتایج نظرسنجی خبرنگاران، نود گوی سبقت را از برنده باش ربود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نتایج نظرسنجی خبرنگاران، نود گوی سبقت را از برنده باش ربود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید