انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را 41 درصد کمتر بیان کرد

به گزارش کنفرانس هکا، دفتر آمار ملی انگلیس امروز (سه شنبه) گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد، تعداد واقعی جان باختگان مبتلا به کرونا در این کشور 41 درصد از آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس بالاتر است

انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را 41 درصد کمتر بیان کرد

بر اساس این گزارش، 13 هزار و 121 نفر تا 10 آوریل (22 فروردین) جان باخته در حالی که طبق آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس، 9 هزار و 288 نفر در بیمارستان های این کشور جان باخته اند.

این گزارش همچنین نشان می دهد، بخش عمده آمار قربانیان مربوط به افراد سالمند در خانه های سالمندان است که در آمار دولت دیده نمی گردد.

براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، یک هزار 43 نفر در خانه های سالمندان و 466 نفر در آسایشگاه های خصوصی جان باخته اند. این میزان پنج برابر آماری است که هفته گذشته در مورد زوایای پنهان آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در انگلیس منتشر شد.

حزب مخالف دولت انگلیس (کارگر) این آمار را ناامید نماینده و تکان دهنده خوانده و گفته، این فقط بخش کوچکی از کوه یخی بحران کرونا در کشور است.

لیز کندل معاون وزیر کشور کابینه در سایه گفت: این آمار بیانگر آثار فاجعه بار این ویروس بر افراد سالمند و معلول است.

وی از دولت خواست آمار جامع تری را شامل افرادی که خارج از بیمارستان ها فوت می نمایند به صورت روزانه منتشر کند تا ابعاد این بحران برای افکار عمومی روشن تر گردد.

ایان هودسپث عضو ارشد انجمن دولت های محلی انگلیس نیز گفت، این آمار نشان دهنده عمق چالشی است که آسایشگاه ها در این کشور با آن روبرو هستند.

روزنامه گاردین پیشتر گزارش داد که مسئولان وزارت بهداشت انگلیس افراد فوت شده در خانه های سالمندان و نیز فوت شدگان در کلینیک های پرستاری را از آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور مستثنی نموده اند تا آمار جان باختگان بر اثر کرونا را کمتر جلوه دهند.

بنا بر این گزارش، مسئولان انگلیس جان باختن صدها مریض در خانه های سالمندان را هنگام جمع آوری آمارهای رسمی از قربانیان در نظر نمی گیرند.

دولت انگلیس همچنین آماری از بهبودیافتگان را ارائه نمی دهد تا میزان نجات بخشی بیماران مبتلا به کرونا در این کشور اندازه گیری گردد.ایرنا

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10226

به "انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را 41 درصد کمتر بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را 41 درصد کمتر بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید