انتقاد نماینده ایلام از کاهش سهم استان از راستا انتقال آب در سامانه گرراستای

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/ایلام عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در بحث آب و طرح سامانه گرجهتی، طول جهت انتقال آب در استان ایلام 875 کیلومتر مصوب شده که این میزان به 275 کیلومتر کاهش یافته است.

انتقاد نماینده ایلام از کاهش سهم استان از راستا انتقال آب در سامانه گرراستای

سلام امینی در نشست خبری اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین جامعه را با شوک روبرو کرد و فشار مضاعفی بر اقشار مختلف مردم واردشده که این موضوع در بین کنندگان مجلس در حال بحث و بررسی است و ما هم به عنوان کننده مردم ایلام، دست روی دست نگذاشتیم و همان روز نیز در صحن مجلس نطق داشتیم.

کننده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم عزیزترین سرمایه نظام اسلامی هستند، گفت: اعتقادم بر این است که مسئولان و خود رئیس جمهور در تلویزیون حاضر گردد و دغدغه های خود و تنگناهای دولت را با مردم مطرح کنند و به طورقطع مردم استقبال می کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با مردم و کنندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این خصوص مشورت نگردد و بحثی به این مهمی و اعلام سهمیه بندی بنزین در ساعات پایانی شب اعلام گردد زیبنده نیست، اگر نارضایتی به وجود بیاید نباید آن را غیرطبیعی ارزیابی کرد بلکه کاملاً طبیعی است.

امینی گفت: اگر بنزین در کشور حدود شش سال افزایش قیمت نداشته و بر اساس قانون باید این افزایش قیمت به صورت پلکانی و متناوب انجام می شد، دولت محترم می توانست از سه ما پیش این امر را اطلاع رسانی و زمینه سازی لازم را سهمیه بندی بنزین انجام دهد که البته اگر این امر موجب می گردد مردم به طورقطع همراهی می کردند.

امینی بابیان اینکه کنندگان مجلس به دنبال طرح جدیدی هستند که این طرح سهمیه بندی بنزین اصلاح و مقداری تعدیل گردد، اضافه کرد: ما هم مانند بقیه مردم نگران هستیم و باید به گونه ای عمل گردد که به اقشار کم درآمد جامعه فشار کمتری وارد گردد.

کننده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول در ادامه اظهار کرد: استان ایلام از نظر دو منبع خدادادی آب و منابع هیدروکربنی غنی است و مدیریت این دو منبع خدادادی در دست مردم استان ایلام باشد.

امینی ادامه داد: در بحث آب و طرح سامانه گرراستای، طول راستا انتقال آب در استان ایلام 875 کیلومتر مصوب شده که این میزان به 275 کیلومتر کاهش یافته است و ما هم تأکید داشته ایم که 45 درصد از این آب به استان ایلام تعلق دارد و یا در بحث مدیریت نفت که نزدیک دو سال دنبال این بودیم که مدیریت نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام منتقل گردد که چارت آن اصلاح شده است و در تلاش هستیم بخشی از این مدیریت در استان ایلام مستقر گردد.

وی گفت: در استان ایلام چاه های جدیدی کشف شده و در حال راه اندازی است، استان ایلام سرشار از منابع نفت و گاز است و باید بخشی از مدیریت نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام مستقر گردد، البته چاه های چنگوله در دست عقد تفاهم نامه است.

امینی ادامه داد: استان ایلام هشت سال جنگ را متحمل شد و شهرهای مرزی ما در خرداد 59 موردتهاجم دشمن بعثی قرار گرفتند و این در حالی است که تاریخ رسمی جنگ 31 شهریور 59 است، حدود دو هزار بار استان ایلام بمباران و موشک باران شده است و خیلی از ناهنجاری های اجتماعی امروز در جامعه، منبعث از آسیب های آن دوران است.

کننده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول گفت: پیگیر شدیم که استان ایلام به عنوان منطقه جنگی مطرح گردد و تابه حال سه شهرستان ایوان، ایلام و مهران به عنوان منطقه جنگی مصوب شده است و البته این حق سایر شهرستان های استان نیز هست که به عنوان منطقه جنگی مطرح شوند.

امینی در بخش دیگری از سخنان خود بر بلد شدن موضوع اربعین در رسانه ها تاکید کرد و گفت: ایجاد یک پایگاه رسانه ای قوی در استان ایلام در راستای تقویت پوشش رسانه ای اربعین حسینی مطرح و پیشنهادشده است و امید است با کمک و همراهی رسانه های استان این امر تحقق پیدا کند.

وی گفت: در حوزه فرهنگی و مطبوعات و نشریات به کرار برای اختصاص یارانه برای این قشر از جامعه پیگیری شده است، در حوزه احداث و راه اندازی سینما در شهرستان های استان هم قول هایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده شده و در حوزه انتشارات نیز قول داده اند که چاپخانه ای مجهز در استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد گردد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7490

به "انتقاد نماینده ایلام از کاهش سهم استان از راستا انتقال آب در سامانه گرراستای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نماینده ایلام از کاهش سهم استان از راستا انتقال آب در سامانه گرراستای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید