انتقاد بولتون از توافق با طالبان: شبیه توافق های دوران اوباماست

به گزارش کنفرانس هکا، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با انتقاد از توافق امروز دولت این کشور با طالبان، گفت این توافق به طالبان مشروعیت بخشیده و به دشمنان آمریکا پیامی غلط ارسال می کند.

انتقاد بولتون از توافق با طالبان: شبیه توافق های دوران اوباماست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا روز شنبه به شدت از توافق امروز دولت این کشور با گروه شبه نظامی طالبان انتقاد کرد و گفت این توافق مشابه توافقاتی است که در دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا منعقد می شد.

بولتون در توییتر نوشت: امضای این توافقنامه با طالبان، ریسکی غیرقابل قبول برای جمعیت غیرنظامی آمریکاست. این یک معامله اوباماگونه است.

وی افزود: مشروعیت بخشی به طالبان، به تروریست های داعش و القاعده و به طور کلی به دشمنان آمریکا، پیامی غلط ارسال می کند.

بولتون که تا تابستان امسال مشاور امنیت ملی آمریکا بود، نهایتا به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، اخراج شد. ترامپ بعدها گفت اگر به مشاوره های بولتون گوش داده بود، آمریکا اکنون درگیر جنگ جهانی ششم بود.

دولت آمریکا امروز بعد از قریب به 19 سال جنگ با طالبان در افغانستان، در شکستی ضمنی، مجبور به امضای توافق صلح با این گروه شد. واشنگتن در این توافق متعهد شده است که به حملات علیه طالبان انتها داده و به مرور نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج کند. این در حالی است که آمریکا در سال 2001 میلادی با هدف از بین بردن طالبان به افغانستان حمله کرد، اما امروز بخش بزرگی از افغانستان هنوز تحت کنترل این گروه است.

ق

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8898

به "انتقاد بولتون از توافق با طالبان: شبیه توافق های دوران اوباماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بولتون از توافق با طالبان: شبیه توافق های دوران اوباماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید