امکان خرید اقساطی محصولات دانش بنیان فراهم شد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت معاونت علمی و تایید مرکز شرکت های دانش بنیان این معاونت، هر خریدار می تواند تا سقف 80 درصد قیمت محصول، کالای دانش بنیان را به صورت اقساطی خریداری کند.

امکان خرید اقساطی محصولات دانش بنیان فراهم شد

بعضی خریداران ممکن است تمایل به خرید محصول دانش بنیان ایرانی داشته باشند، اما با مشکل نقدینگی روبرو باشند. بر این اساس، امکانی فراهم شده است تا خریداران حقیقی یا حقوقی بتواند به صورت اقساطی محصول دانش بنیان مورد نظر را خریدار کند.

بر اساس این طرح، شرکت می تواند با مراجعه به سامانه ای که از سوی مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف شده است، تقاضای خود را برای بهره مندی از طرح خرید اقساطی محصولات دانش بنیان ثبت کند.

در صورت تایید دانش بنیان بودن محصول و دارا بودن شرایط، تسهیلات خرید محصول تخصیص می یابد. سقف تسهیلات خرید اقساطی محصولات دانش بیان تا 80 درصد قیمت کالای دانش بنیان مشخص شده است.

همچنین نرخ موثر سود رقمی بین 16 تا 18 درصد در نظر گرفته شده است. دوره بازپرداخت اصل و سود تسهیلات خرید اقساطی محصولات دانش بنیان نیز حداکثر 12 ماهه است. بازه های زمانی پرداخت بین 1 تا 3 ماه، قابل تنظیم است.

برای صدور ضمانت نامه تسهیلات وثایقی مانند: چک، سفته، و وثایق ملکی در نظر گرفته شده است.

فراوری کننده کالا و محصول دانش بنیان در ابتدا به سامانه ای که از سوی مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این منظور در نظر گرفته شده است، مراجعه می نماید.

همچنین درخواست خریدار نیز باید در این سامانه به صورت موردی ثبت گردد. پس از آن اعتبار سنجی انجام می گیرد و وثایق لازم تودیع می گردد. عقد قرارداد و واریز مبلغ به حساب شرکت دانش بنیان مرحله نهایی این فرایند را در بر می گیرد.

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8417

به "امکان خرید اقساطی محصولات دانش بنیان فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید اقساطی محصولات دانش بنیان فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید