امور مالیاتی سراغ پزشکان فاقد کارتخوان می رود

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با بیان اینکه تا کنون 43 درصد از پزشکان همدانی دستگاه کارتخوان نصب نموده اند، گفت: پزشکانی که دستگاه کارتخوان و سامانه فروشگاهی نصب نکنند سالانه 2 درصد از درآمد حاصل از فروش خدماتشان به عنوان جریمه دریافت می گردد.

امور مالیاتی سراغ پزشکان فاقد کارتخوان می رود

محمد دلشادی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه 1317 پزشک در استان همدان فعالیت دارند و تا کنون تقریبا 567 پزشک دستگاه کارتخوان نصب کردند، اضافه نمود: براساس بند ی تبصره 6 قانون بودجه سال 98 تمامی پزشکان و پیراپزشکان که از نظام پزشکی مجوز دارند مکلف به نصب کارتخوان هستند که در استان همدان 38 نفر از پزشکان 2 کارتخوان، 9 نفر 3 دستگاه کارتخوان، 3 نفر از پزشکان 4 کارتخوان به امور مالیاتی معرفی نموده اند.

وی با بیان اینکه نصب کارتخوان متصل به سامانه امور مالیاتی قانون کشور است، اظهار داشت: این موضوع براساس اعلام سازمان امور مالیاتی نیست بلکه براساس قانون بودجه پزشکان مکلف به نصب کارتخوان هستند.

دلشادی با اشاره به اینکه امروزه پرداخت نقدی و نبود کارتخوان در مراکز پزشکی و مطب ها معنا ندارد، اظهار کرد: با پزشکانی که از نصب کارتخوان در مطب های خودداری می نمایند، برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با تأکید بر اینکه اسامی پزشکانی که کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت نموده اند، بیان کرد: افرادی را به مطب ها می فرستیم تا پزشکانی که از کارتخوان استفاده نمی نمایند نیز معرفی شوند.

معرفی 15 شغل مشمول نصب صندوق فروش

دلشادی با بیان اینکه 15 شغل مشمول نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش از سوی سازمان امورمالیاتی معرفی شده است، بیان کرد: براساس تبصره 2 ماده 162 سازمان مالیاتی کشور با توجه به اولویت بندی مشاغلی را برای نصب سامانه صندوق فروش اعلام نموده است که بر این اساس این صندوق باید به سامانه بانکی و امور مالیاتی متصل باشد.

وی با اشاره به اینکه صندوق فروش در 15 مشاغل اعلام شده از اول فروردین سال 99 باید اجرایی گردد، مطرح کرد: این مشاغل 6 ماه فرصت دارند نسبت به نصب صندوق فروش اقدام نمایند و هزینه هایی که برای نصب سیستم پرداخت می نمایند از مالیاتشان کم می گردد.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با بیان اینکه افرادی که سامانه صندوق فروش را نصب می نمایند تا 2 سال 10 درصد از مالیات ابرازی معاف می شوند، ادامه داد: تالارهای پذیرایی، رستورانها، مراکز اقامتی و هتل ها، باغ ویلاها، نمایشگاه ها و فروشگاه های وسایل نقلیه موتوری، وکلا، مشاوران حقوقی و مشاوران خانواده، دفاتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، آجیل و خشکبارفروشی ها، قنادی و بستنی و آبمیوه فروشی ها، میوه وتره بار فروشی های مستقر در میادین میوه و تره بار و میوه فروشی ها، مجموعه های فرهنگی و ورزشی، لوازم التحریر و نوشت افزارفروشی ها، آرایشگاه های مردانه و زنانه، بازی های یارانه ای و کافی نت ها، دفاتر خدمات ارتباطی و دفاتر خدمات الکترونیکی مشمول نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش هستند که باید تا ابتدای سال آینده این سامانه را نصب نمایند.

تحقق 91 درصدی درآمد مالیاتی سال جاری

دلشادی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه 83 درصد از درآمدهای استان مربوط به مالیات است، بیان کرد: کل درآمد استان در سالجاری 866 میلیارد تومان پیش بینی شده که 722 میلیارد تومان معادل 83 درصد به مالیات اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه در 5 ماهه سال جاری 91 درصد از درآمدهای مالیاتی معادل 272 میلیارد تومان محقق شده است، گفت: سال گذشته 100 درصد از درآمدهای مالیاتی استان محقق شده است به طوریکه 549 میلیارد تومان مالیات پیش بینی شده استان وصول شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در انتها با اشاره به اینکه پیش بینی می گردد سال جاری 95 درصد از درآمدهای مالیاتی استان همدان تحقق یابد، توضیح داد: تعدادی از فرارهای مالیاتی استان ابلاغ شده و تعدادی نیز در حال پیگیری هستند اما فرارهای مالیاتی از محل کارتهای بازرگانی سوری هنوز وصول نشده است چرا که بومی همدان نبودند.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5903

به "امور مالیاتی سراغ پزشکان فاقد کارتخوان می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امور مالیاتی سراغ پزشکان فاقد کارتخوان می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید