الجبیر توافق ریاض را دستاورد توصیف کرد

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر مشاور دولت سعودی توافق دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب بر سر توقف درگیری ها در مناطق جنوبی یمن را نوعی دست آورد برای عربستان قلمداد کرد.

الجبیر توافق ریاض را دستاورد توصیف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی سه شنبه شب در پی امضای توافق دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب برای توقف درگیری ها در جنوب یمن مدعی شد که سیاست عربستان سعودی مبتنی بر گفت وگو و راهکار های سیاسی است.

وی توافق به دست آمده درباره توقف درگیری ها در مناطق جنوبی یمن موسوم به توافق ریاض را یک نوع دستاورد برای عربستان برشمرد و گفت که این توافق می تواند سرآغاز فصل جدیدی در تاریخ یمن باشد.

الجبیر در ادامه برای بزرگ نمایی توافق ریاض تاکید کرد که توافق یاد شده این پیام را جهانیان منتقل می کند که حل بحران یمن از طریق گفت وگو بین یمنی ها ممکن است.

یک منبع مسئول وابسته به وزارت خارجه عربستان سعودی نیز این توافق را گامی مهم برای انتها بحران یمن خواند.

این در حالی است که محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور توافق ریاض بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب را غیر یمنی خواند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به توافق اجرا شده میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب گفت که این توافق یمنی نیست، چراکه دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

محمد علی الحوثی توافق ریاض را تحمیلی خواند و گفت: دو طرفی که این توافق را امضا کردند، هیچ اراده ای از خود نداشتند و در عین حال این را یک دست آورد برای توقف جنگ در یمن قلمداد می کنند(جزئیات بیشتر).

20amar.ir: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7111

به "الجبیر توافق ریاض را دستاورد توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجبیر توافق ریاض را دستاورد توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید