افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در کاشمر

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در این شهرستان اطلاع داد.

افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در کاشمر

محمد جواد یزدانی عصر امروز در مراسم افتتاح این مرکز که در محل مرکز آموزش عالی کاشمر برگزار گردید، اضافه کرد: در فاز اول واکسن فقط به دانشجویان تزریق می گردد اما در فاز بعدی عموم مردم خواهند توانست برای واکسیناسیون مراجعه نمایند.

وی توضیح داد: شهرستان بالغ بر 5000 دانشجو دارد که 70 درصدشان بومی این منطقه هستند؛ در این مرکز بعلاوه به دانشجویان شهرهای دیگر که بومی کاشمر باشند هم واکسن تزریق می گردد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار کرد: با پیگیری های رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در این مرکز دانشگاهی راه اندازی شد.

وی بیان نمود: دانشجویان بومی و غیربومی در زمان مراجعه حتما باید کارت دانشجویی همراه داشته باشند. در حال حاضر این مرکز ظرفیت واکسیناسیون 500 دوز در روز را دارد که در صورت استقبال افزایش خواهد یافت.

یزدانی با بیان اینکه اکنون ظرفیت واکسیناسیون در پنج مرکز واکسیناسیون شهر کاشمر که سه مرکز آن تجمیعی است، به 3000 دوز در روز رسیده، اضافه کرد: در تمام خانه های بهداشت روستایی با حضور پزشک واکسیناسیون انجام می گردد.

وی بعلاوه از راه اندازی پایگاه موقت واکسیناسیون در شهرک صنعتی کاشمر برای 1300 نفر اطلاع داد و اضافه کرد: پس از اتمام واکسیناسیون این پایگاه جمع آوری می گردد.

در این مراسم رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: امروز شاهد فصل جدیدی از همکاری این مرکز دانشگاهی در راستای مقابله با کرونا هستیم.

هادی معماریان توضیح داد: مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز با حضور کادر پرستاری و با همکاری شبکه بهداشت و درمان کاشمر به اسم یک مرکز واکسیناسیون از امروز به دانشجویان منطقه ترشیز ارائه خدمت می نماید.

این مرکز به صورت پیوسته و در 2 شیفت صبح از ساعت 8 تا 12.30 و عصر از ساعت 17 تا 19 فعالیت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12832

به "افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشجویان منطقه ترشیز در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید