اعتبارات وزارت برای ایاب و ذهاب دانش آموزان کافی نیست

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خوزستان معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به شرایط اعتباری و به ناچار، تنها دانش آموزانی که باید مسافت بیشتری برای رسیدن به مدرسه طی نمایند و دانش آموزانی که محروم تر هستند، از سرویس ایاب و ذهاب استفاده می نمایند.

اعتبارات وزارت برای ایاب و ذهاب دانش آموزان کافی نیست

عزیزالله آروین در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (10 آذرماه) در سالن جلسات استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: ایاب و ذهاب دانش آموزان با افزایش یا کاهش تعداد بچه ها بازمانده از تحصیل ارتباط مستقیم دارد. با توجه به شرایط فرهنگی حاکم در روستاها و مناطق محروم، تامین نبودن سرویس ایاب و ذهاب، باعث ترک تحصیل دانش آموزان می گردد.

وی اضافه کرد: در استان 22 هزار و 521 دانش آموزان داریم که احتیاجمند سرویس ایاب و ذهاب هستند. از این تعداد 12 هزار 809 نفر را دختران و 9 هزار و 712 نفر را پسران تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگاران، معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: برای ایاب و ذهاب دانش آموزان هزار و 131 وسیله نقلیه و بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد احتیاج است. اعتباری که وزارت آموزش و پرورش تعیین می نماید کافی نیست و همچنین در توان آموزش و پرورش استان هم نیست که اعتبار سرویس مدارس همه دانش آموزان را پرداخت کند.

وی در انتها گفت: با توجه به شرایط اعتباری و به ناچار، تنها دانش آموزانی که باید مسافت بیشتری را برای رسیدن به مدرسه طی نمایند و شرایط ویژه دارند و دانش آموزانی که محروم تر هستند، از سرویس ایاب و ذهاب استفاده می نمایند. دانش آموزان شناسایی شده 5 هزار و 300 نفر هستند که با حدود 311 سرویس پوشش دادیم.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7507

به "اعتبارات وزارت برای ایاب و ذهاب دانش آموزان کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبارات وزارت برای ایاب و ذهاب دانش آموزان کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید