اظهارات فرمانده آمریکایی درباره منطقه مرموز 51؛ اسراری داریم که باید حفظ گردد

به گزارش کنفرانس هکا، در پی شکل گیری جنبشی برای هجوم به منطقه مرموز 51، یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا از مردم این کشور خواست از نزدیک شدن به این منطقه خودداری نمایند، چراکه واشنگتن آنجا اسراری مگو دارد.

اظهارات فرمانده آمریکایی درباره منطقه مرموز 51؛ اسراری داریم که باید حفظ گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جنبشی که برای هجوم به ناحیه اسرارآمیز موسوم به منطقه 51 در آمریکا به راه افتاده، این هفته یک فرمانده ارشد آمریکایی را وادار کرد تا در اقدامی کم سابقه تایید کند که در این منطقه اسراری هست که واشنگتن نمی خواهد کسی از آن ها آگاه گردد.

منطقه 51 که در جنوب ایالات نوادا واقع شده، یک پایگاه نظامی متعلق به نیروی هوایی آمریکا است که سال هاست به شدت از آن مراقبت می گردد. نظریه پردازان توطئه و علاقمندان به موضوعات مربوط به حیات فرازمینی نظریه ها و روایات مختلفی در خصوص این منطقه مطرح نموده اند؛ از حضور فرازمینی ها گرفته تا ساخت تسلیحات فوق پیشرفته در این منطقه.

اولین بار در سال 2013، آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) به تبعیت از قانون آزادی اطلاعات، وجود این مرکز را تایید کرد و مدعی شد که در این مرکز تمرین ها و تحقیقات نیروی هوایی آمریکا انجام می گردد. تا پیش از آن واشنگتن از ارائه هرگونه اطلاعاتی درباره این منطقه خودداری می کرد. هنوز هم آمریکا نسبت به صحبت در این مورد بی میل است و به ندرت در این رابطه اظهار نظر می نماید.

با این وجود، در ماه های اخیر جنبشی برای هجوم به منطقه 51 و دریافتن اسرار مخفی در آن به راه افتاده است. این جنبش که ابتدا به عنوان یک شوخی در فیسبوک مطرح شده بود، حالا چنان فراگیر شده که میلیون ها نفر برای همراهی با آن اعلام آمادگی نموده اند.

مقام های آمریکایی هشدار داده اند که اگر کسی به این منطقه نزدیک گردد، خود را در معرض خطر بازداشت یا برخورد نیروهای امنیتی قرار می دهد.

به نوشته پایگاه واشنگتن اگزمینر این هفته در جریان یک میزگرد در شهر مریلند آمریکا با حضور ژنرال دیو گلدفین رئیس کل ستاد نیروی هوایی آمریکا بحث جنبش هجوم به منطقه 51 مطرح شد.

گلدفین در این مورد گفت: شوخی به کنار، ما این موضوع را کاملا جدی می گیریم. ملت ما اسراری دارد که باید از آن ها حراست گردد.

وی البته این سؤال را که آیا اسرار این منطقه مربوط به فرازمینی هاست، با خنده و شوخی پاسخ داد.

بر اساس برنامه ای که سازمان دهندگان جنبش هجوم به منطقه 51 اعلام نموده بودند، قرار بود این اقدام روز آدینه (فردا) انجام گردد، اما مسئولان این جنبش گفته اند که این برنامه را لغو نموده اند.

با این وجود، ژنرال متیو دونووان دبیر نیروی هوایی آمریکا که او هم در میزگرد مریلند حضور داشت، گفت تدابیر امنیتی ویژه ای برای مقابله با کوشش های احتمالی جهت ورود به این منطقه در نظر گرفته شده است. وی گفت هرچند مسئولان این جنبش آن را لغوشده اعلام نموده اند، اما هنوز هم محتمل است که افرادی بخواهند ایده هجوم به این منطقه را اجرایی نمایند.

دونووان گفت: می دانم که سازمان دهندگان آمده اند و گفته اند که خوب، لغو شد، یا چیزی شبیه به این، اما هنوز هم در لس آنجلس رسانه ها به این موضوع توجه دارند. یعنی آن ها انتظار دارند که شاید کسانی آنجا پیدایشان گردد.

همزمان با اظهارات این دو مقام ارشد ارتش آمریکا، رسانه های این کشور این هفته خبر دادند که نیروهای امنیتی دو جوان هلندی را که به این منطقه نزدیک شده و در حال فیلمبرداری از آن بوده اند، بازداشت نموده اند.

ق

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5767

به "اظهارات فرمانده آمریکایی درباره منطقه مرموز 51؛ اسراری داریم که باید حفظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات فرمانده آمریکایی درباره منطقه مرموز 51؛ اسراری داریم که باید حفظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید