اضافه شدن عالی در ارزشیابی توصیفی ابتدایی ها، آنالیز تغییر نحوه ارزشیابی پایه های پنجم و ششم

به گزارش کنفرانس هکا، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از ارسال و آنالیز طرح بازنگری ارزشیابی کیفی توصیفی در شورای عالی آموزش و پرورش اطلاع داد و گفت: یکی از پیشنهادات ما این است که با توجه به دغدغه خانواده ها و ناراحتی دانش آموزان از سنجش با چهار مقیاس که ممکن است بخوبی تفاوت ها را منعکس نکند، مقیاس پنجمی تحت عنوان عالی به کارنامه ارزشیابی اضافه کنیم.

اضافه شدن عالی در ارزشیابی توصیفی ابتدایی ها، آنالیز تغییر نحوه ارزشیابی پایه های پنجم و ششم

رضوان حکیم زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه ارزشیابی کیفی توصیفی را مورد بازنگری قرار دادیم که به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال و جلساتی هم برای آنالیز آن برگزار شده است اظهار کرد: بر این اساس ممکن است تغییراتی در آیین نامه و شیوه اجرایی ارزشیابی کیفی توصیفی و در سطح نتایج و بازخوردها اتفاق بیافتد که بعد از تصویب نهایی برای سال تحصیلی جدید مبنای عمل قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: یکی از پیشنهادات ما این است که با توجه به دغدغه خانواده ها و ناراحتی دانش آموزان از سنجش با چهار مقیاس که ممکن است بخوبی تفاوت ها را منعکس نکند، مقیاس پنجمی به کارنامه ارزشیابی اضافه کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به این ترتیب در صورت تصویب نهایی، گزینه عالی به مقیاس های ارزشیابی اضافه کرده می گردد اظهار کرد: این گزینه به ویژه مربوط به دانش آموزانی است که بدون غلط و اشتباه به سوالات پاسخ می دهند و عملکرد بدون اشتباه دارند. قبلا هر دانش آموزی که بدون غلط جواب می داد با دانش آموز دیگر که یکی ـ دو غلط داشت برابر بود و هر دو خیلی خوب می گرفتند.

حکیم زاده در پاسخ به اینکه آیا ارزشیابی ها در پایه های پنجم و ششم نمره محور خواهد شد؟ گفت: ارزشیابی توصیفی شیوه ای است که در همه پایه ها اجرا می گردد و ممکن است در نحوه ثبت نتایج تفاوت هایی وجود داشته باشد. در طرح بازنگری شده پیش بینی خاصی برای تغییر در ارزشیابی پایه های پنجم و ششم با توجه به نزدیک شدن به دوره متوسطه اول نداشتیم، البته چون طرح در شورای عالی آموزش و پرورش در دست آنالیز است، ممکن است تغییراتی ایجاد گردد که در نهایت هر آنچه مصوب شد، ابلاغ خواهد شد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5544

به "اضافه شدن عالی در ارزشیابی توصیفی ابتدایی ها، آنالیز تغییر نحوه ارزشیابی پایه های پنجم و ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن عالی در ارزشیابی توصیفی ابتدایی ها، آنالیز تغییر نحوه ارزشیابی پایه های پنجم و ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید