اشیای باستانی عجیب کشف شده در یک ویلای رومی

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ این خبر پیرامون اشیای باستانی عجیب کشف شده در یک ویلای رومی برای شما نوشته شده است.

اشیای باستانی عجیب کشف شده در یک ویلای رومی

باستان شناسان حین حفاری در یک محوطه باستانی در انگلیس، یک مجموعه ویلای رومی با تزئینات غنی کشف کردند. این محوطه حاوی آثار باستانی عجیبی بود مانند تبرهای مینیاتوری و طومارهایی که شاید روزگاری از آنها در مراسم آیینی استفاده میشده است. براساس بیانیه گروه باستان شناسی رودخانه سرخ (RRAG) که حفاری را سازماندهی کرد، این منطقه در روستای گرُو (Grove) حدود 60 مایلی غرب لندن قرار گرفته است و سوابق سکونت در آن به عصر برنز می رسد.

مجموعه تازه کشف شده که در دوره حضور رومیان در بریتانیا ساخته شده، شامل چندین راهروی تالار مانند میشود که قدمت آنها مربوط به اواخر قرن اول و دوم میلادی است.

لوئیس استافورد، مدیر ارشد پروژه در RRAG می گوید: مقدار ساختمان هایی که هنوز بجا مانده اند و غنای کالاهای کشف شده در آنها نشان می دهد اینها ویژگی های غالب در منطقه، اگر نگوییم منظره وسیع تر بودند.

ویلا دارای یک سالن اصلی بوده که اتاق های متعددی را به هم متصل می نموده است. به نقل از فرانچسکا جیارلی، این ویلا احتمالاً قبل از ساختمان های همسایه ساخته شده که سازه های بزرگتری بودند و شاید با افزایش ثروت مالکان به آن اضافه می شدند. یکی از ساختمان های این مجموعه احتمالاً دارای سطوح متعددی بوده و بقدری باشکوه بوده که احتمالاً تا کیلومترها قابل رویت بوده است.

این سازه ها علاوه بر مقدار شان به واسطه تزئینات پیچیده ای که دارند چشمگیر هستند. جنیفر نالوویکی می گوید ساختمان ها با گچ نقاشی شده، موزاییک، کاشی کاری های پرآذین، ستون ها، کف های آجری و تزئینات دیگر زینت شدند.

در این کاوش ها گنجینه ای از آثار از جمله سنجاق، انگشتر، سکه، ظروف غذاخوری و یک سگک کمربند تزئین شده با تصویر اسب پیدا شد. طبق این بیانیه، محققان فکر می نمایند سگک کمربند که مربوط به سالهای 350 تا 450 میلادی است، احتمالاً متعلق به یکی از نخبگان رومی باشد. این آثار گواه این هستند که رومی ها این منطقه را در قرن چهارم یا پنجم قبل از میلاد اشغال نموده بودند.

جیارلی می گوید: این محوطه بسیار پیچیده تر از یک مکان معمولی روستایی است و مشخصاً برای مدت طولانی از عصر برنز تا دوره رومی مرکز مهم فعالیت بوده است.

در طول سلطنت امپراتوری روم در بریتانیا از سال 43 تا حدود 411 بعد از میلاد ویلاها فقط محل سکونت نبودند. آنها مراکز اداری کوچک بودند. ساکنان ویلا معمولاً مسئول نگهداری جاده ها، مدیریت محصولات کشاورزی و ذخیره مواد غذایی بودند.

جزئیات زندگی ساکنان ویلا مبهم است. محققان هنوز نمی دانند سرنوشت آن مردم چه شد، اما فکر می نمایند این مجموعه حتماً یک گورستان داشته است. بعضی از اشیای عجیبی که حین حفاری کشف شدند، سرنخ هایی در خصوص اعمال معنوی ساکنان ارائه می دهند.

محققان مجموعه ای عجیب از طومارهای سربی یافتند که محکم بهم پیچیده شده بودند. این طومارها پس از صاف شدن، شبیه لوح های نفرین رومی بودند. لوح نفرین برگه نازکی از جنس فلز سرب بوده که روی آن متنی به زبان لاتین حک میشده و در این متن از خدایان رومی یا یونانی باستان درخواست نابود شدن دشمن نوشته میشده و سپس این لوح زیر خاک، چاه یا جای دیگر پنهان میشده است.

در این محوطه، چندین تبر نذر شده مینیاتوری نیز حین حفاری ها پیدا شد. این تبرها شبیه مجموعه ای از سلاح های مینیاتوری هستند که زمانی در روستای اولِی (Uley) یافت شدند و گمان می رود به خدایانی مانند عطارد تقدیم شدند.

منبع: فرادید

منبع: همگردی
انتشار: 16 فروردین 1403 بروزرسانی: 16 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16528

به "اشیای باستانی عجیب کشف شده در یک ویلای رومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشیای باستانی عجیب کشف شده در یک ویلای رومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید