استقلال طلبان کاتالونیا بزرگراه ها را در اسپانیا مسدود کردند

به گزارش کنفرانس هکا، بزرگراه اصلی که اسپانیا را به فرانسه متصل می نماید توسط معترضان در منطقه کاتالونیا مسدود شده است.

استقلال طلبان کاتالونیا بزرگراه ها را در اسپانیا مسدود کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان در منطقه کاتالونیا بزرگراهی که اسپانیا را به فرانسه پیوند می دهد از هر دو طرف مسدود کردند. در منطقه خودمختار باسک هم معترضان خیابان ها را مسدود کردند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، معترضان بزرگراه AP-7 که فرانسه را به اسپانیا متصل می نماید از هر دو طرف مسدود کردند. پلیس فرانسه برای متفرق کردن معترضان در این منطقه مرزی از گاز اشک آور استفاده کرد. گزارش ها حاکی است 19 نفر از معترضان دستگیر شدند.

استقلال طلبان کاتالونیا در سال 2017، استقلال این منطقه از اسپانیا را طی یک نظرسنجی به رأی گذاشتند. با وجود یورش نیروهای امنیتی به مراکز رأی گیری و کوشش دولت مرکزی اسپانیا برای اخلال در فرایند برگزاری، اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در آن همه پرسی، به جدایی این منطقه رأی دادند. این اقدام مهم ترین بحران سیاسی اسپانیا از زمان سرانجام یافتن حکومت دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در این کشور قلمداد شد.

یک ماه پس از انجام نظرسنجی که با پاسخ شدید پلیس اسپانیا همراه شد، مجلس کاتالونیا به طور یک جانبه استقلال این منطقه را خاطرنشان کرد. دولت اسپانیا در اقدامی متقابل کنترل کامل این ناحیه را در دست گرفت و دستور دستگیری کارلس پوئیگدمون رئیس سابق دولت محلی کاتالونیا و سایر اعضای دولت را صادر کرد.

رسیدگی به اتهامات این استقلال طلبان در دادگاه عالی مادرید چهار ماه طول کشید و بیش از 400 شاهد در آن حاضر شدند. از جمله این شهود می توان به ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا در دوره برگزاری همه پرسی اشاره نمود.

سنگین ترین حکم دادگاه اسپانیا را اوریل جانکراس معاون سابق رئیس دولت محلی دریافت کرد و به 13 سال حبس محکوم شد. همچنین این دادگاه جرم 9 نفر از مقامات دولت محلی کاتالونیا را خیانت، شورش و سوء استفاده از بودجه دولتی اعلام نموده و آن ها را مجموعاً به حدود 100 سال زندان محکوم کرد.

صدور این احکام در دادگاه عالی اسپانیا خشم معترضان در کاتالونیا را در پی داشته و آنها در هفته های گذشته مسیرهای قطار، مترو و سایر مسیرهای مهم را مسدود نموده و تجمعاتی چند هزار نفری در میادین مهم شهرهای این منطقه صورت داده اند.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7278

به "استقلال طلبان کاتالونیا بزرگراه ها را در اسپانیا مسدود کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال طلبان کاتالونیا بزرگراه ها را در اسپانیا مسدود کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید