استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی های رامسر از سمت گیلان و تنکابن

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی های رامسر از سمت گیلان و تنکابن صورت می گیرد.

استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی های رامسر از سمت گیلان و تنکابن

نادر سحرخیز با اشاره به برگزاری تمامی جلسات فرعی مربوط به کمیته های تخصصی ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر گفت: همکاری و هماهنگی ستاد سفر این شهرستان نشان دهنده عزم جدی مدیریت شهرستان رامسر برای بهره برداری از اقتصاد مهم گردشگری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر ظرفیت اقامتی این شهرستان را مطلوب برشمرد و اضافه نمود: در حال حاضر 130 هزار نفر شب اقامت در رامسر به ثبت رسیده است و کوشش در این شهرستان به ماندگاری بیشتر گردشگران معطوف شده تا از این اقتصاد پاک بیشتر بهره برداری گردد.

وی با بیان اینکه امکانات و تاسیسات گردشگری شهرستان رامسر این قابلیت را دارد که گردشگران چند روزی به سرگرمی و تفرج بپردازند، گفت: بیش از 10 موزه تخصصی شهرستان و بعلاوه مجموعه شهر سبز رامسر مشتمل بر فروشگاه ها، تله کابین و سرگرمیات دریایی که سالانه حجم زیادی از گردشگران را جذب شهرستان می نماید، منطقه ها و محورهای گردشگری جواهرده و جنت رودبار و اشکورات رامسر برای برخورداری از طبیعت بکر و سواحل زیبا با امکانات سرگرمیات ساحلی و بازارچه صنایع دستی شهرستان بخش کوچکی از داشته های این شهر زیبا محسوب می گردد که در نوروز آماده خدمات رسانی به گردشگران است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر بعلاوه از استقرار کانکس های زیبا در ورودی شهرستان از سمت گیلان و تنکابن اطلاع داد و اضافه نمود: در این واحدها راهنمایان گردشگری مستقر خواهند شد و اطلاعات گردشگری در اختیار میهمانان نوروزی قرار خواهد گرفت.

وی استفاده از امکانات وب گردی را از دیگر برنامه های ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر برشمرد و گفت: مقرر شد راهنمایان گردشگری در تعدادی از مراکز اطلاع رسانی امکان ایجاد فضای وب را مهیا و در اختیار گردشگران نوروزی قرار دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر اضافه نمود: همزمان با سال تازه کوشش شده تعداد هشت هزار بروشور و نقشه راهنمای گردشگری شهرستان چاپ و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

سحرخیز نصب بنرهای معرفی جاذبه های گردشگری و زیرساختهای شهرستان و بعلاوه بازارهای سنتی و واحدهای بومگردی را از دیگر برنامه های ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر اعلام کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15664

به "استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی های رامسر از سمت گیلان و تنکابن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی های رامسر از سمت گیلان و تنکابن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید