استفاده عملیاتی ارتش آمریکا از هولولنز مایکروسافت

به گزارش کنفرانس هکا، پایان نتایج قرارداد 479 میلیون دلاری ارتش امریکا با مایکروسافت برای استفاده عملیاتی و میدانی از هدست های واقعیت افزوده هولولنز به بار نشست و این فرایند اجرایی شد.

استفاده عملیاتی ارتش آمریکا از هولولنز مایکروسافت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از انگجت، ارتش آمریکا از هولولنز برای ابداع یک سیستم بصری یکپارچه و افزوده استفاده نموده است که هم کاربرد آموزشی دارد و هم در میدان نبرد برای دسترسی به اطلاعات بیشتر به یاری سربازان می آید.

سیستم یادشده کم و بیش مشابه با سیستم های واقعیت افزوده ای است که در بازی هایی مانند Call of Duty وجود دارد. با استفاده از هولولنز مشاهده موقعیت گروه جنگی در نقشه ممکن است، یک قطب نما همواره در معرض دید سربازان است و حتی اطلاعات مربوط به میزان فشنگ باقی مانده اسلحه سرباز نیز قابل مشاهده است.

سیستم تصویربرداری حرارتی هولولنز به سربازان امکان می دهد تا در تاریکی نیز بدون احتیاج به استفاده از دوربین های دید در شب به خوبی محیط اطراف خود را مشاهده نموده و از تحرکات احتمالی آگاه شوند.

هولولنز اطلاعاتی در خصوص وضعیت سلامت هر سرباز را هم در دسترس قرار می دهد که از جمله آنها می توان به سرعت ضربان قلب و حالت چشمان او اشاره نمود.

البته هولولنزهای فعلی برای استفاده عملیاتی بسیار بزرگ هستند و انتظار می رود ابعاد آنها کوچک تر شده و به اندازه یک عینک آفتابی درآیند. ارتش امریکا امیدوار است این امر ظرف شش ماه آینده رخ دهد. با این حال استفاده واقعی از هولولنز در میدان جنگ تا سال 2022 رخ نخواهد داد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2611

به "استفاده عملیاتی ارتش آمریکا از هولولنز مایکروسافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده عملیاتی ارتش آمریکا از هولولنز مایکروسافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید